Victoria zwycięża
autor: victoria sp.2 sianówW 16 kolejce spotkań II ligi kobiet gr. kujawsko-pomorskiej lider tabeli UKS Victoria SP2 Sianów pewnie pokonał w Koninie zespół Górniczej Konin 2-0 (0-0). Obie bramki dla Victorii zdobyła niezawodna Malwina Grzelak w 58’ i 86’.
Pierwsze 10 minut meczu rozpoczęło się od badania sił jednej i drugiej drużyny. Sianowianki częściej operowały piłką i szukały sytuacji do strzelania bramki. Nie przynosiło to jednak skutku , bo dobrze w obronie grały zawodniczki z Konina. Najlepszą okazję do strzelania bramki miała w 29 minucie Malwina Grzelak, która dostała dobre podanie od Laury Krupienko lecz w sytuacji sam na sam za szybko oddała strzał i bramkarka Konina pewnie złapała piłkę. W 45 minucie groźnie zaatakowały gospodynie. Paczyńska oddała mocny strzał zza pola karnego i piłka trafiła w poprzeczkę sianowskiego zespołu.
Drugą połowę lepiej rozpoczęły sianowianki i w 49 minucie ponownie Malwina Grzelak znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką Górniczej, i podobnie jak w poprzedniej sytuacji oddała strzał w krótki róg bramki Górniczej, ale bramkarka pewnie złapała piłkę. Podawała ładnie wprowadzona po przerwie Żaneta Sieg. Po tej sytuacji do głosu doszły gospodynie, które przez 10 minut miały trzy dogodne sytuacje do strzelenia bramki lecz w bramce Victorii znakomicie dysponowana była Małgorzata Chwastek, która w tym sezonie tylko raz została pokonana przez rywalkę z Gorzowa. Groźnie strzelały Paczyńska i Proch. Nadeszła 58 minuta i rzut wolny miały sianowianki. Z ok.40 metra pod linią boczną boiska w pole karne wrzuciła piłkę Agnieszka Pencherkiewicz, bramkarka minęła się z piłką. Piłka szczęśliwie spadła pod nogi Malwiny Grzelak i tej sytuacji już nie mogła zmarnować. Wpakowała ją do pustej bramki. Gra była dość ostra i sędzia pokazywał żółte kartki, jednemu i drugiemu zespołowi. W 83 minucie Malwina Grzelak wrzuciła piłkę na głowę Klaudii Saganowskiej ta była jednak trochę za wysoko podana i Klaudia nie mogła oddać celnego strzału. W 86 minucie znowu Agnieszka Pencherkiewicz podała lobem za obronę zawodniczek z Konina do Malwiny Grzelak a ta z 25 metrów oddała bez zastanowienia strzał, który jak się okazało był idealny i piłka wylądowała w siatce gospodyń. Ta sytuacja praktycznie rozstrzygnęła losy spotkania, bo koninianki już się nie podniosły do dalszych ataków. Mogło być nawet 3-0. W doliczonym czasie Malwina Grzelak zagrała ładnie z Klaudią Saganowską składną akcję i Malwina wyłożyła Klaudii piłkę jak na tacy, niestety Klaudia źle ułożyła stopę i nieczysto trafiła w piłkę i ta poleciła obok bramki.
- Dziękuję dziewczynom za postawę w tym meczu. W każdym spotkaniu gramy o pełną pulę. Nie możemy sobie pozwolić na remis czy porażkę, bo to mogłoby skomplikować naszą sytuację w ligowej tabeli. Jeśli wygramy dwa ostatnie mecze to w przyszłym sezonie zagramy w pierwszej lidze bez względu na inne wyniki. Pojechaliśmy do Konina dzień wcześniej i myślę, że to był strzał w dziesiątkę. Mieliśmy dużo czasu na odpoczynek, zrobienie atmosfery w drużynie i ustawienie zespołu pod kątem przeciwnika. - powiedział trener

Skład UKS Victoria SP2 Sianów: Małgorzata Chwastek, Paulina Buszowiecka, Agnieszka Pencherkiewicz, Karolina Struszczyk, Weronika Malinowska, Nikola Wodarczyk, Klaudia Saganowska, Klaudia Rogowicz (46’ Żaneta Sieg), Katarzyna Pietras (46’ Izabela Pawłowska), Laura Krupienko (86’ Wiktoria Tomaszewska), Malwina Grzelak.

Żółte kartki:
51’ Izabela Pawłowska, 56’ Karolina Struszczyk, 77’ Laura Krupienko
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria Sp.2 Sianów

II liga Kobiet gr. kujawsko-pomorska (2014/2015)