Victoria wróciła na fotel lidera
autor: victoria sp.2 sianówPo meczach trzynastej kolejki rozgrywek II Ligi kobiet i remisie dotychczasowego lidera Polonii Środa z TKKF Stilon II Gorzów Wlkp. 1:1 sianowianki po zwycięstwie 4:0 nad zespołem GSS Grodzisk Wlkp. powróciły na fotel lidera II frontu, który straciły po szóstej kolejce rundy jesiennej niespodziewanie remisując 1:1 z Notecią Inowrocław. Mecz z grodziszczankami jak zwykle w Sianowie miał ładną oprawę. Sędziów i piłkarki wyprowadzały młode piłkarki, biorące udział w projekcie FIO „Znajdź w sobie pasję”, dotowaną przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz wspomaganą przez Gminę Sianów i Szkołę Podstawową nr 2 w Sianowie. Ponadto dopisało słoneczko i kibice, którzy w nagrodę otrzymali czekolady. Na zakończenie nie zabrakło też grila.
Mecz z ekipą z Grodziska rozpoczął się bardzo dobrze dla sianowianek, bo już w 9 minucie po dobrej akcji Malwiny Grzelak ładnie wykończyła Paulina Trzeciaki i było 1:0. Po następnych 9 minutach było już 2:0, bo tym razem Malwina Grzelak sama wykończyła akcję. W 33 minucie po strzale Malwiny Grzelak odbitą piłkę przejęła Dorota Kornacka i ładnym plasowanym strzałem w długi róg podwyższyła rezultat. Jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy sianowianki mogły prowadzić 4:0, ale dogodną sytuację zmarnowała Malwina Grzelak.

Wynik był już więc właściwie przesądzony i trener Victorii SP 2 Sianów Krystian Mural mógł dokonać wielu zmian. I tak też zrobił. Do końca meczu nastąpiło aż 7 zmian. Niestety przez to trochę mecz stracił na atrakcyjności. Mimo to sianowianki dalej były stroną atakującą. W 64 minucie, po bardzo dobrej akcji Klaudia Saganowska w sytuacji sam na sam z bramkarką mocno strzeliła, ale niestety nad poprzeczką. W 74 minucie sianowianki po akcji Malwiny Grzelak, uzyskują czwarte trafienie. W 77 minucie piłkarki z Grodziska mają rzut wolny, ale piękną obroną popisuje się Małgorzata Chwastek, bramkarka Victorii SP2. Jeszcze w 85 minucie sam na sam znalazła się Klaudia Rogowicz, ale strzeliła w bramkarkę gości i mecz zakończył się rezultatem 4:0 dla sianowianek. Po meczu piłkarki Victorii SP2 odtańczyły taniec radości i zapowiedziały, że już nie oddadzą pierwszego miejsca w tabeli do końca rozgrywek.

Trener Krystian Mural w wypowiedzi po meczowej stwierdził, że może to nie był najlepszy mecz w wykonaniu jego podopiecznych, ale cieszą trzy punkty i pewna wygrana 4:0. Wynik mógł być wyższy, ale i tak jest bardzo dobry zwłaszcza, że w grze przeszkadzał silny wiatr oraz zupełnie dobrze dysponowana drużyna dziewczyn z Grodziska. Następny mecz sianowianki zagrają w Gorzowie Wlkp. ze Stilonem II, 10 maja 2015 o godz.15.00.