Wysoka wygrana nad Luzinem
autor: victoria sp.2 sianówW sobotnie południe w Sianowie został rozegrany mecz 11 kolejki II ligi kobiet gr.kujawsko-pomorska pomiędzy UKS Victoria SP2 Sianów a GOSRiT Luzino.

Faworytem tego spotkania były piłkarki Victorii SP2 , które potwierdziły to na boisku i zwyciężyły pewnie 6-0 (4-0) a bramkami w tym spotkaniu podzieliły się Malwina Grzelak 3, Patrycja Nastała, Klaudia Saganowska i Karolina Struszczyk. Od początku spotkania przewagę miały zawodniczki Victorii już w 4 i 5 minucie mogły objąć prowadzenie po strzałach Malwiny Grzelak i Klaudii Saganowskiej. Później tempo gry spadło i gra się uspokoiła. W 16 minucie pierwszy raz zaatakowały zawodniczki z Luzina, lecz niegroźny strzał wybroniła pewnie Małgorzata Chwastek.
W 26 minucie po odbitej piłce przez obrończynie z Luzina Karolina Struszczyk zdecydowała się na strzał z ok.25 metrów piłka siadła jej na nodze i zatrzepotała w siatce gości. W 35 minucie Klaudia Saganowska doskonale znalazła się pod bramką gości i sprytnie wykorzystała gapiostwo zawodniczek z Luzina i z 11 metrów umieściła piłkę w bramce. W 45 minucie popisowa akcja Doroty Kornackiej, która prostopadłym podaniem obsłużyła Malwinę Grzelak i ta płaskim strzałem w długi róg nie dała szans bramkarce. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy najładniejsza akcja zespołowa sianowianek i na 4-0 podwyższa Patrycja Nastała, która z pierwszej piłki wrzuconej przez Malwinę Grzelak huknęła nie do obrony. W 64 minucie mamy już 5-0 po rzucie wolnym rozegranym przez zawodniczki z Sianowa. Malwina Grzelak praktycznie do pustej bramki strzela gola po dokładnym podaniu przez kapitan zespołu Agnieszkę Pencherkiewicz. W 68 minucie drugi groźny strzał gości, ale znakomicie w sytuacji sam na sam zachowała się Małgorzata Chwastek. Przy takim prowadzeniu trener dokonywał zmian, aby wszystkie zawodniczki, które były na ławce rezerwowych zagrały i nabierały doświadczenia w kolejnych meczach. W 85 minucie Malwina Grzelak kompletuje hat-trick po ładnym podaniu Karoliny Struszczyk ustala wynik na 6-0. Jeszcze w doliczonym czasie Klaudia Saganowska mogła podwyższyć na 7-0 i powtórzyć wynik z Luzina z poprzedniej rundy, ale oddała za mocny strzał i piłka poleciała nad poprzeczką.
- Cieszę się z wyniku i z kilku ładnych akcji jakie pokazały moje zawodniczki. Zagraliśmy w nowym ustawieniu i zawodniczki wykonały doskonale założony plan. Układamy taktykę pod rywala. W tym meczu musieliśmy atakować cały czas i tak było. Byliśmy faworytem i to wykorzystaliśmy. Zawodniczki z Luzina oddały może 3 strzały na naszą bramkę to świadczy, że jesteśmy mocni w obronie. Czekamy na potknięcie Polonii Środy, bo wciąż walczymy o pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Taki mamy cel.

Skład UKS Victorii SP2 Sianów: Małgorzata Chwastek, Paulina Buszowiecka (80’ Alicja Wojciechowska) Agnieszka Pencherkiewicz, Weronika Malinowska (46’ Adrianna Saganowska) Karolina Struszczyk, Laura Krupienko (60’ Klaudia Rogowicz) Dorota Kornacka, Paulina Trzeciak (72’ Wiktoria Cieplak) Klaudia Saganowska, Patrycja Nastała (62’ Nikola Wodarczyk) Malwina Grzelak.

Żółta kartka: Klaudia Rogowicz 72’ niebezpieczny atak na nogi przeciwnika.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria Sp.2 Sianów

II liga Kobiet gr. kujawsko-pomorska (2014/2015)