Zawisza pokonany
autor: adaskoPiłkarze Pogoni Szczecin występujący w 6. kolejce Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych pokonali Zawiszę Bydgoszcz 4:1.

Szczecinianie objęli prowadzenie w 13 minucie kiedy to bramkarza gości po raz pierwszy w tym pojedynku pokonał Rafał Maćkowski. Wykorzystał on dośrodkowanie z rzutu rożnego Filipa Kopa-Ostrowskiego. Maćkowski po czterech minutach zdobył kolejnego gola. Bydgoszczanie w 30 minucie zdobyli bramkę kontaktową, Zawistowskiego pokonał Igor Witczak. Na 5 minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Sebastian Nagel podwyższył prowadzenie Portowców.
Szczecinianie wynik meczu ustalili w 77 minucie. Bramkarz Zawiszy był bezradny po strzalę głową Michała Macuka. Przed zespołem grającym w Lidze Makroregionalnej Juniorów Młodszych pracowity tydzień. W środę o 15:00 na boisku przy Andersa w Koszalinie zagrają w z Bałtykiem, a w sobotę w Poznaniu z Wartą.

- Jestem bardzo zadowolony, bo praca nad rozgrywaniem stałych fragmentów przynosi efekty. Aż trzy gole strzeliliśmy po rzutach rożnych. Rezultat odzwierciedla przebieg spotkania. Od początku mieliśmy przewagę. Teraz przed nami kolejne dwa spotkania, które rozegramy w tym tygodniu. Już w środę zmierzymy się na wyjeździe z Bałtykiem, a w sobotę w Poznaniu z Wartą - powiedział dla pogonszczecin.pl trener Maciej Mateńko.

1:0 - Rafał Maćkowski 13'
2:0 - Rafał Maćkowski 17'
2:1 - Igor Witczak 30'
3:1 - Sebastian Nagel 40'
4:1 - Michał Macuk 77'

Pogoń: Zawistowski (34' Sadecki) - Pach, Ostrowski, Nagel, Kop-Ostrowski (60' Wątroba) - Macuk, Foraczmański (60' Tarasewicz), Bochnak (55' Kuśmierek), Maćkowski, Jaroch - Stasiak (55' Rogiewicz).
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: skryba1213

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych (2014/2015)