Chojniczanie górą w pierwszym ćwierćfinale
autor: mirekpogon04Pogoń 04 Szczecin przegrała w Chojnicach z Red Devils 3:6. Było to pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe Halowego Pucharu Polski.

Na początku niedzielnego pojedynku każdy z zespołów miał szansę na objęcie prowadzenia. Z zespołu gości próbowali próbowali Mateusz Krzymiński, Sergiy Sharovara i Oleksandr Shamotii. Jednak to chojniczanie wyszli na prowadzenie w 16 minucie, a bramkarza Pogoni 04 pokonał Andrii Łuciw. Mimo puszczenia gola Dominik Kubrak kilka razy wykazał się w bramce. Podopiecznym trenera Żebrowskiego udało doprowadzić się do remisu za sprawą Michała Kubika. Przed przerwą rzut karny dla zespołu z Grodu Gryfa wykorzystał Marek Bugański . Niestety tuż przed przerwą kontuzji doznał Kubrak i zastąpić go musiał Łukasz Koszmider.
W drugiej połowie chojniczanie zagrali z lotnym bramkarzem, co przyniosło im bramki. Najpierw wyrównanie a potem prowadzenie. Przyjezdni słabo grali w obronie, co Czerwone Diabły za to strzelali bramki. Dla Portowców trafił Łukasz Tubacki. Warto zaznaczyć, że na parkiecie zameldował się trener Łukasz Żebrowski. Ostatecznie górą w pierwszym ćwierćfinale byli gospodarze, którzy wygrali 6:3.

Red Devils Chojnice - Pogoń '04 Szczecin 6:3 (1:2)

Bramki: Łuciw (16, 25), Iwanow (23, 29, 39), Kriezel (27) - Kubik (18), Bugański (20), Tubański (32).

Pogoń '04: Kubrak, Koszmider - Bugański, Krzymiński, Tubacki, Maćkiewicz, Kubik, Gepert, Żebrowski, Sharovara, Shamotii, Jakubiak, Jurczak.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogon04.szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: skryba1213