Minimalna porażka
autor: kalosz80Emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice w Szczecinie, którzy w niedzielę wybrali się na stadion przy ulicy Bandurskiego aby zobaczyć mecz między Olimpią a AZS-em Wrocław. Podopieczne Natalii Niewolnej w ostatnich minutach złapały wiatr w żagle i niemal doprowadziły do wyrównania. Do remisu zabrakło jednak jednej bramki. Spotkanie zakończyło się minimalną porażką szczecinianek 3:4. Po tej kolejce Olimpia zajmuje dziesiąte miejsce z dorobkiem jedenastu punktów.
Wrocławianki objęły prowadzenie już w 12. minucie, kiedy piłkę z rzutu wolnego dośrodkowała Joanna Wróblewska, a najwyżej wyskoczyła Małgorzata Grec i głową skierowała futbolówkę do bramki. Minęło dziesięć minut i niemal z tego samego miejsca Wróblewska posłała piłkę w pole karne, a niefortunnie interweniowała jedna z obrończyń i skierowała piłkę do własnej siatki. Szczecinianki niezwykle szybko odpowiedziały na tego gola. Kilkanaście sekund później Natalia Niewolna uciekała obrończyniom gosci na lewej stronie i dośrodkowała idealnie na głowę Roksany Ratajczyk, która silnym strzałem głową pokonała Aleksandrę Brzezinę.

Po wznowieniu bardzo bliskie doprowadzenia do remisu były gospodynie. W 48. minucie jedna z napastniczek znalazła się sama w polu karnym, ale doskonale interweniowała Brzezina, wybijając piłkę na rzut rożny. Od tamtego momentu inicjatywa znajdowała się po stronie wrocławianek. Bardzo aktywna w polu karnym była Maciukiewicz, jednak brakowało jej skuteczności. Na kolejne bramki musieliśmy poczekać do ostatniego kwadransa. Właśnie wtedy sprytem w polu karnym popisała się Dominika Dereń i wykorzystała dobrą okazję, kończąc akcję strzałem głową. Kilka chwil później ta sama zawodniczka przeprowadziła indywidualną akcję i podwyższyła wynik na 4:1. Kiedy wydawało się, że emocje w tym spotkaniu już się skończyły, gospodynie w ostatnich minutach wykorzystały dwie okazje bramkowe i zdołały zmniejszyć rozmiary porażki. Na doprowadzenie do remisu nie starczyło im już czasu i AZS mógł cieszyć się z wygranej 4:3 w Szczecinie.

OLIMPIA SZCZECIN - AZS WROCŁAW 3:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Grec (12), 0:2 bramka samobójcza (22), 1:2 Ratajczyk (23), 1:3 Dereń (75), 1:4 Dereń (76), 2:4 Ratajczyk (89), 3:4 Niewolna (90+2).

Żółte kartki: Niewolna (Olimpia) oraz Grec, Zalwowska (AZS).

OLIMPIA: Watychowicz - Preś, Semczyszyn, Szwed, Michalska, Lachman (62 Trzcińska), Niewolna, Janik, Tarnowska (77 Okoniewska), Ratajczyk, Cieśla.

AZS: Brzezina - Grec, Gradecka, Michalczyk, Zalwowska, Wróblewska (83 Ostrowska), Grabowska, Turkiewicz (65 Koziarska), Dereń, Janicka (78 Jaworek), Maciukiewicz (76 Cichosz).

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus