Olimp trzeci raz z rzędu wygrywa Grodzisk CUP
W miniony weekend Klub Sportowy Olimp Gościno brał udział w XI Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet „Grodzisk Cup 2015”.

Gościński klub rozgrywał swoje mecze w trzech kategoriach wiekowych - młodziczkach, juniorkach młodszych i open. W grupie młodziczek znalazło się dziewięć drużyn które rywalizowały w systemie każdy z każdym klasyfikując się na odpowiednich miejscach w tabeli. W tej kategorii wiekowej nasze zawodniczki zajęły siódme miejsce.
Skład drużyny Olimpu: Oliwia Odymała, Aleksandra Rzewucka, Weronika Filipczak, Wiktoria Kłosowska, Oliwia Szczygielska, Martyna Grzesiak, Alicja Wach, Natalia Lewandowska.

Oto wyniki:
Kategoria U-13 Młodziczki o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodzisku Wlkp.

9. Dragon Miszkowice

Najlepsza zawodniczka: Julita Firuta (SP Szczyt Młodziczki Boguszów Gorce)
Najlepsza bramkarka: Wiktoria Cisowska (Grom Wolsztyn)
Królowa Strzelców: Małgorzata Lichwa (Zorza Pęgów)

W kategorii juniorek młodszych zespół z Gościna bronił po raz trzeci pierwszego miejsca zdobytego w dwóch poprzednich edycjach turnieju. Zawodniczki rywalizowały w dwóch grupach.

Dziewczęta z Gościna znalazły się w grupie wśród pięciu zespołów:
1. Olimp Gościno
2. Stomil Olsztyn
3. Wilki Wilkowyja
4. Grom Wolsztyn

Po rundzie wstępnej zawodniczki Olimpu awansowały do dalszych rozgrywek z pierwszego miejsca remisując tylko z Stomilem Olsztyn 2:2 i przechylając zwycięstwo w pozostałych meczach na swoją korzyść.

W grupie 'mistrzowskiej' znalazły się obok:
Stomilu Olsztyn
Wilków Wilkowyja
Tucholanki Tuchola
Gwiazdy Stargard Szczeciński
GSS Grodziska Wlkp.

W tej rundzie również nie zaznały smaku porażki i doszły do finału wspólnie z drużyną Stomilu Olsztyn. W stojącym na wysokim poziomie finale, nasze zawodniczki zwyciężyły 1:0 po bramce Kingi Szymańskiej z rzutu karnego zajmując po raz trzeci z rzędu pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej.
Dużą satysfakcją dla Olimpu jest fakt, że opinią kapituły składającej się z organizatorów i trenerów drużyn biorących udział w turnieju, Kinga Szymańska wybrana została najlepszą zawodniczką turnieju U-16 oraz została nominowana do drużyny All Stars.

Kinga była też najskuteczniejszą napastniczką i uzyskała miano królowej strzelców.
Skład mistrzowskiej drużyny: Agata Szymańska, Paulina Adamska, Iga Chmielewska, Kinga Szymańska, Kornelia Wiśniewska, Justyna Szymborska, Klaudia Skoczylas, Natalia Rojek.

10. Edelweis Novy Rozdol

Najlepsza zawodniczka: Kinga Szymańska (Olimp Gościno)
Najlepsza bramkarka: Aleksandra Jarocka (Stomil Olsztyn)
Królowa Strzelców: Kinga Szymańska (Olimp Gościno)

W najstarszej kategorii reprezentantki Olimpu grały w składzie: Oktawia Siudowska, Klaudia Kołodziejczyk, Dominika Szczygielska, Wiktoria Paprocka, Adżelika Dondaj, Patrycja Plata, Maria Knapik.

Już piąty raz dziewczęta walczą o miejsce na podium, ale zawsze zabraknie troszeczkę szczęścia. To szczęście uśmiechnęło się tym razem do zawodniczek GSS Grodzisk bo w bezpośrednim pojedynku zwycięstwo Olimpu daje awans do finału, przegrana daje piąte miejsce w turnieju. Wygrana Grodziska daje im awans do walki o trzecią pozycję w turnieju. Mecz zakończył się zwycięstwem bardziej zdeterminowanej drużyny GSS Grodzisk 5-1 i tym samym zepchnął naszą drużynę na wspomniane piąte miejsce . Po drodze zawodniczki Olimpu wygrały z Gwiazdą Stargard Szczeciński 2:1 z Victorią Aglomeracja Wałbrzyska 1:0 z Tucholanką Tuchola 3:2 zremisowały z Gromem Wolsztyn 1:1 i uległy późniejszemu mistrzowi Polonii Środa Wlkp. 4:0