Derbowe zwycięstwo w mistrzowskim stylu
autor: P. SkibaPiłkarze Intermarche Regi Trzebiatów w długo wyczekiwanych derbach Powiatu Gryfickiego potwierdzili, że są w mistrzowskiej formie rozbijając Spartę Gryfice 7:1.

Piłkarze obu drużyn na boisko wyszli w asyście dzieci z Akademii Piłkarskiej Intermarche Regi Trzebiatów. Już od pierwszych minut nie brakowało groźnych sytuacji pod obiema bramkami. Najpierw umiejętności Adriana Żółtka sprawdził Seweryn Zelmachowicz, ale bramkarz Sparty Gryfice nie dał się zaskoczyć. Chwilę później wymarzoną sytuację miał Jakub Gnat, który stanął oko w oko z Kamilem Twarzyńskim, ale nie trafił w bramkę.
Bardzo aktywny w polu karnym Sparty był obrońca Regi Kamil Kordowski, którego strzał o kilka centymetrów minął spojenie słupka z poprzeczką. W 14 minucie kapitan trzebiatowian dopiął swego. Igor Duńczak próbował przelobować bramkarza Sparty, ale ten sparował piłkę na poprzeczkę, ta odbiła się jednak wprost na głowę Kamila Kordowskiego, a ten skierował ją wprost do bramki. Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać i stwarzali sobie kolejne sytuacje, ale nie udawało się umieścić piłki w siatce. Goście również próbowali odpowiadać atakami, lecz do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla gospodarzy. Seweryn Zelmachowicz wbiegł z piłką w pole karne i kiedy wydawało się, że będzie strzelał w sytuacji sam na sam ten zauważył Igora Duńczaka i dograł do napastnika Regi, który sfinalizował akcję. Sparta w drugiej połowie nie potrafiła się otrząsnąć. Dziesięć minut później po raz kolejny asystą popisał się Zelmachowicz wystawiając piłkę przed pole karne Piotrowi Krzykowskiemu, a ten technicznym uderzeniem zdobył pięknego gola. Kilka minut później w sytuacji sam na sam z Adrianem Żółtkiem kolejnego gola zdobył Igor Duńczak i już pewne było, że gospodarze nie oddadzą zwycięstwa.

Na dziesięć minut przed końcem meczu ponownie oko w oko z Kamilem Twarzyńskim stanął Jakub Gnat i tym razem skierował piłkę do bramki strzelając honorowego gola dla gości. Kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie w końcówce spotkania gospodarze dokonali rzezi niewiniątek zdobywając jeszcze trzy gole. Najpierw Łukasz Wójtowicz wykończył akcję Igora Duńczaka, a chwilę później Igor sam zdobył kolejnego gola kompletując hat tricka. Strzelanie zakończył Jarosław Jarecki ustalając wynik spotkania. Po meczu gospodarze odebrali z rąk burmistrza Stefana Warcholaka zasłużony puchar za zwycięstwo w ligowych rozgrywkach.
�r�d�o: rega.trzebiatow.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: czerwin

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płn. (2014/2015)