Wygrana z Wartą
Za nami pierwsza kolejka Ligi Makoregionalnej Juniorów Młodszych. Pogoń Szczecin pokonała na swoim boisku 2:0 Wartę Poznań.

Szczecinianie od początku spotkania zaczęli konstruować akcje ofensywne. Bramkę dającą prowadzenie gospodarzom mógł zdobyć Waleński, ale po jego strzale futbolówka trafiła w poprzeczkę, a za chwilę w słupek. Swoją szansę miał także Jaroch, ale zamiast skierować piłkę do siatki przeniósł ją nad poprzeczką. W 35 minucie młodzi Portowcy dopięli swego. Waleński wykorzystał dośrodkowanie Kop-Ostrowskiego z rzutu wolnego i było 1:0. Rezultat ten nie uległ zmianie do przerwy.

Na początku drugiej połowy Maćkowski mógł podwyższyć wynik, ale nie wykorzystał stuprocentowej szansy. Po kilku minutach gospodarze grali w dziesięciu. Kop-Ostrowski otrzymał czerwoną kartką za kopnięcie rywala bez piłki. Po tej sytuacji piłkarze Warty ruszyli do ataków. Mogli doprowadzić do remisu, ale Zawistowskiego uratował słupek. Szczecinianie zaczęli grac z kontry. W 80 minucie Pawłowski podwyższył rezultat meczu. Do końca wynik nie zmienił się.

- Brakowało nam skuteczności i pewnym momencie mogło się to na nas zemścić. Minusem meczu jest również zachowanie Filipa Kop-Ostrowskiego, bo swoim zachowaniem osłabił zespół. Z drugiej strony muszę pochwalić chłopaków za realizację planu taktycznego - powiedział dla pogonszczecin.pl Maciej Mateńko.

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 2:0 (1:0)

1:0 - Szymon Waleński 35
2:0 - Damian Pawłowski 80

Pogoń: Zawistowski - Nagel, Macuk, Kop-Ostrowski, Pach - Forczmański, Pawłowski, Maćkowski, Jaroch, Kuśmierek - Waleński. Grali także: Bochnak, Stasiak, Rogiewicz, Tarasewicz.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: skryba1213

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych (2014/2015)