Porażka KUKS-u zakończyła rozgrywki
KUKS Koszalin definitywnie pożegnał się z II ligą koszykarzy. Młodzi zawodnicy reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois w Koszalinie jechali wczoraj (12.03) do Władysławowa, na zaległy pojedynek czwartej kolejki by zmierzyć się z miejscowym SMS-em, z nadzieją na odniesienie pierwszej wygranej w rozgrywkach i przedłużenie swoich teoretycznych szans na utrzymanie. Niestety porażka 65:78 wszystko to przekreśliła i zgodnie z decyzją PZKosz zakończyła w całkowitą rywalizację w grupie, bowiem pozostałe mecze o utrzymanie zostały odwołane.
Co możemy napisać o samym spotkaniu? To, że jego scenariusz był bardzo podobny do wielu innych. Zapału i sił gościom z Koszalina starczyło na półtorej kwarty i na małe zrywy w drugiej połowie. Później prawie sześć minut przestoju i niemocy zdobywania punktów sprawiło, że wynik spotkania zmienił się z 20:24 na 35:27 dla gospodarzy. Ostatecznie miejscowi na przerwę schodzili prowadząc różnicą czternastu oczek, w trzeciej i czwartej kwarcie pilnowali, żeby KUKS nie odrobił strat.

Zaraz po zmianie stron przyjezdni przystąpili do ataku, jednak zdobywając dziesięć punktów z rzędu udało im się zbliżyć do rywala tylko na cztery oczka. Na początku czwartej kwarty wystarczyło kilka akacji SMS-u, że różnica ta ponowie urosła powyżej dziesięciu oczek, której KUKS nie był wstanie zniwelować.

SMS Władysławowo - KUKS Koszalin 78:65 (19:20, 22:9, 19:24, 18:12)

SMS: Daniel Gołębiowski 21 (3x3), Jakub Karwowski 18 (8 zb., 3/3x3, 4 bloki), Bartosz Majewski 9 (5 zb., 5 str.), Marcin Wieluński 7 (4 str.), Mariusz Konopatzki 7 (6 zb., 6 as., 4 str., 4 przechwyty), Olaf Wysocki 6 (6 zb.), Wojciech Majchrzak 4 (5 zb.), Bassey Usendiah 4, Patryk Milewski 2, Piotr Powideł 0, Maciej Poznański 0

KUKS: Maciej Szewczyk 16 (4 straty, 4 przechwyty), Radosław Łapczuk 16 (5 zb.), Damian Kropisz 12 (4 straty), Paweł Czubak 8 (5 zb.), Michał Dudek 7 (7 zb., 11 as.), Radosław Wudarski 4, Robert Gibaszek 2, Mateusz Obrębski 0, Dominik Gawroński 0, Emil Żurawski 0
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / PZKosz

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler

II liga koszykarzy gr.A etap o utrzym. (2015)