Czwartoligowiec pokonany, czas na Rosjan
autor: Bengoro W swoim pierwszym hiszpańskim sparingu Flota Świnoujście pokonała FC Pinatar 3:1 (0:1). Kolejnym rywalem świnoujścian będzie Torpedo Moskwa. Prowadzenie w meczu objęli Hiszpanie w 7. minucie po bramce Michela Vincenta. Świnoujścianie odwrócili losy meczu dopiero po przerwie. Najpierw do remisu doprowadził Raphael Stanescu, a zwycięstwo Wyspiarzom zapewniły gole Dawida KubowiczaCharlesa Nwaogu.
Następnym przeciwnikiem Wyspiarzy będzie dwunasty zespół rosyjskiej Premier Ligi, Torpedo Moskwa. Założony w 1924 roku klub trzy razy sięgał po mistrzostwo i sześć razy po Puchar ZSRR. Po upadku Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich Torpedo nie osiągało już takich sukcesów. Największym było wywalczenie Pucharu Rosji w 1993 roku. W 2000 roku drużyna Torpedo Moskwa wywalczyła brązowe medale za trzecie miejsce w Premier Lidze. W sezonie 2003/04 Rosjanie po raz ostatni wystąpili w Pucharze UEFA.

Piłkarzem Torpedo Moskwa jest obecnie Adam Kokoszka. W przeszłości w klubie występowali Grzegorz PiechnaMarcin Kuś. Najbardziej znanymi zawodnikami w obecnej kadrze są m.in. Diniyar Bilyaletdinov (były reprezentant Rosji, piłkarz Lokomotivu Moskwa czy Evertonu), Kirill Kombarov oraz Australijczyk Ivan Franjic (mistrz Azji 2015).