Wygrana przed wylotem
autor: P. Skiba Trzecim zwycięstwem w tym roku zakończył się sobotni sparing Portowców w Pobierowie. Szczecinianie okazali się nieznacznie lepsi od Floty Świnoujście. Piłkarze ustalili wynik spotkania w pierwszej części meczu. Rezultat otworzyli świnoujścianie, ale Portowcy odpowiedzieli dwukrotnie i to oni cieszyli się z wygranej 2:1. Szczecinianie wystąpili w silnym składzie, natomiast w zespole Wyspiarzy testowani byli kolejni gracze. Na placu gry pojawili się m.in. Łukasz Sapela, Dawid Kubowicz czy Damian Ałdaś, a także kilku graczy z zagranicznymi paszportami.
Mimo dobrego początku Portowców, to Wyspiarze zdobyli bramkę na 1:0. Piłkę stracił Vladimirs Kamess na około 30. metrze, a odebrał mu ją Marek Opałacz. Defensor Floty pociągnął kilka metrów i zdecydował się na strzał zza szesnastki. Po precyzyjnym uderzeniu lewą nogą futbolówka wpadła do bramki tuż przy słupku. Szczecinianie szukali wyrównania, jednak ich strzały były najczęściej niecelne, jak miało to miejsce w przypadku prób Adama Frączczaka czy Vladimirsa Kamessa. Po dwóch kwadransach gry Portowcy cieszyli się z wyrównania. Podanie Ricardo Nunesa przedłużył piętą Rafał Murawski, a idealnej okazji nie zepsuł Marcin Robak. W 36. minucie zrobiło się 2:1 dla Pogoni. Piłkę z prawej strony dośrodkował Vladimirs Kamess, a do siatki skierował ją Rafał Murawski. Jeszcze przed przerwą Łotysz do asysty mógł dorzucić gola, ale główkował ponad bramką Wyspiarzy.

Niedługo po przerwie Portowców postraszył Marek Opałacz, ale jego strzał z rzutu wolnego powędrował nad bramką. Szczecinianie odpowiedzieli kilka minut później. Najpierw niecelnie główkował Dominik Kun, a potężne uderzenie Maksymiliana Rogalskiego odbił golkiper Floty. W końcówce pojedynku remis świnoujścianom mógł uratować Daniel Bujok, ale uderzył nad poprzeczką bramki Dumy Pomorza.

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Adam Frączczak (46' Sebastian Rudol), Wojciech Golla, Hernâni (46 Maksymilian Rogalski), Ricardo Nunes - Vladimirs Kamešs (54' Dominik Kun), Rafał Murawski (82' Robert Obst), Mateusz Matras, Michał Janota (28' Michał Walski), Karol Danielak (69' Kamil Wojtkowski) - Marcin Robak (77' Filip Kozłowski)

Flota Świnoujście: Łukasz Sapela (46' Marcin Skrzeszewski) - Michał Stasiak (55' Dawid Kubowicz), Marek Opałacz (63' Winau), Łukasz Sołowiej (55' Tomas), Charles Nwaogu (57' Laha), Daniel Brud (70' Marek Niewiada), Batfol (63' Nowak), Daniel Bujok (35' Damian Ałdaś), Przemysław Lech (46' Tomasz Margol), Tamei, Dawid Kort (58' Daniel Bujok)

2:1 - Robak
Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Adam Frączczak (46 Sebastian Rudol), Wojciech Golla, Hernâni (46 Maksymilian Rogalski), Ricardo Nunes - Vladimirs Kamešs (54 Dominik Kun), Rafał Murawski (82 Robert Obst), Mateusz Matras, Michał Janota (28 Michał Walski), Karol Danielak (69 Kamil Wojtkowski) - Marcin Robak (77 Filip Kozłowski)

Flota Świnoujście: Łukasz Sapela (46 Marcin Skrzeszewski) - Michał Stasiak (55 Dawid Kubowicz), Marek Opałacz (63 Winau), Łukasz Sołowiej (55 Tomas), Charles Nwaogu (57 Laha), Daniel Brud (70 Marek Niewiada), Batfol (63 Nowak), Daniel Bujok (35 Damian Ałdaś), Przemysław Lech (46 Tomasz Margol), Tamei, Dawid Kort (58 Daniel Bujok)

sędzia: Błaszczak Dawid (główny), Królikowski Dariusz, Barański Piotr (asystenci)

Dane pomogli uzupełnić: skryba1213, Bengoro - dziękujemy