Pogoń minimalnie lepsza
Portowcy odnieśli drugie zwycięstwo w trzecim sparingu w tym roku. Dzięki bramce w końcówce pojedynku pokonali Kotwicę Kołobrzeg 1:0 (0:0). W zespole Dumy Pomorza szansę na występ otrzymało sporo młodych graczy. Na boisku w Pobierowie pojawili się m.in. Sebastian Murawski, Błażej Chouwer, Robert Obst czy Jakub Okuszko. Kolejny występ zaliczył także Vladimirs Kamešs, z kolei z przyczyn zdrowotnych nie wystąpił Karol Danielak.
W pierwszych minutach meczu lepiej na boisku prezentowali się zawodnicy drugoligowca. Zwieńczeniem przewagi Kotwicy był strzał Macieja Ropiejki, z którym pewnie poradził sobie Dawid Kudła. Portowcy groźniej zaatakowali w 14. minucie, ale strzały Adama FrączczakaSebastiana Rudola nie zaskoczyły Bartłomieja Folca. Swoich sił strzałem z dystansu spróbował również Maksymilian Rogalski, jednak jego strzał minął światło bramki. Pomocnik Pogoń kilka minut później mógł zaliczyć asystę. Po jego dośrodkowaniu tuż obok bramki główkował Dominik Kun. Przed przerwą celnie na bramkę szczecinian uderzył Tomasz Bejuk, a emocje w pierwszej części zakończył Michał Walski, który źle wykonał rzut wolny.

Początek drugiej połowy nie stał na zbyt wysokim poziomie. Tuż przed upływem godziny gry przed szansą stanął Robert Obst, ale zmarnował podanie Mateusza Matrasa. W 67. minucie jedną z nielicznych groźnych akcji przeprowadzili kołobrzeżanie. Na szczęście w porę zadziałała defensywa Dumy Pomorza, która uratowała Dawida Kudłę przed pojedynkiem sam na sam. W 74. minucie ładnie z pierwszej piłki uderzył Kamil Wojtkowski. Z jego strzałem pewnie poradził sobie jednak Patryk Kamola. Kiedy wydawało się, że Portowcy nie udokumentują swojej przewagi, przyszła 88. minuta spotkania. Po dośrodkowaniu Michała Janoty z rzutu rożnego celnie główkował testowany Przemysław Szymiński, który ustalił wynik środowego sparingu.

Pogoń Szczecin: (I połowa) Dawid Kudła - Sebastian Rudol, Sebastian Murawski, Wojciech Golla, Hubert Matynia - Dominik Kun, Michał Walski, Maksymilian Rogalski, Takuya Murayama, Adam Frączczak - Filip Kozłowski (II połowa) Dawid Kudła - Ricardo Nunes, Hernâni, Przemysław Szymiński (gol), Błażej Chouwer - Kamil Wojtkowski, Mateusz Matras, Robert Obst, Michał Janota (asysta), Vladimirs Kamešs - Jakub Okuszko

Kotwica Kołobrzeg: (I połowa) Bartłomiej Folc - Kacper Chruściński, Jakub Poznański, Bartosz Soczyński, Paweł Plewka - Tomasz Rydzak, Mateusz Świechowski, Korneliusz Sochań, Tomasz Bejuk, Konrad Korczyński - Maciej Ropiejko (II połowa) Patryk Kamola - Tomasz Pikuła, Daniel Kokosiński, Paweł Szutenberg, Radosław Strzelecki - Michał Cywiński, Michał Danilczyk, Krzysztof Bułka, Krzysztof Biegański, Dawid Berg - Damian Kugiel

Sparingi (2013/2014)
Pogoń Szczecin Kotwica Kołobrzeg
1 0
21-01-2015 16:00
Przemysław Szymiński 88
Pogoń Szczecin: (I połowa) Dawid Kudła - Sebastian Rudol, Sebastian Murawski, Wojciech Golla, Hubert Matynia - Dominik Kun, Michał Walski, Maksymilian Rogalski, Takuya Murayama, Adam Frączczak - Filip Kozłowski. (II połowa) Dawid Kudła - Ricardo Nunes, Hernâni, Przemysław Szymiński, Błażej Chouwer - Kamil Wojtkowski, Mateusz Matras, Robert Obst, Michał Janota, Vladimirs Kamešs - Jakub Okuszko.

Kotwica Kołobrzeg: (I połowa) Bartłomiej Folc - Kacper Chruściński, Jakub Poznański, Bartosz Soczyński, Paweł Plewka - Tomasz Rydzak, Mateusz Świechowski, Korneliusz Sochań, Tomasz Bejuk, Konrad Korczyński - Maciej Ropiejko. (II połowa) Patryk Kamola - Tomasz Pikuła, Daniel Kokosiński, Paweł Szutenberg, Radosław Strzelecki - Michał Cywiński, Michał Danilczyk, Krzysztof Bułka, Krzysztof Biegański, Dawid Berg - Damian Kugiel.

sędzia: Karol Arys (główny) A.Szefer, H.Grzyb (asystenci) ZZPN Szczecin

Dane pomogli uzupełnić: skryba1213, 2000, MichalSzczecin, Rolnik2012 - dziękujemy