Pogrom na początek
autor: P. Skiba Udanie rozpoczęli okres sparingowy Portowcy. W Pobierowie Duma Pomorza pewnie pokonała Gwardię Koszalin 5:1 (2:1). Trener Jan Kocian w pierwszym sparingu w tym roku skorzystał z 22. piłkarzy. W Pobierowie nie wystąpili Radosław Janukiewicz, Oskar Fijałkowski, Dawid Kort, Kamil Wojtkowski oraz Kamil Zieliński. Lepiej spisał się skład z drugiej części, który wygrał swoją połowę 3:0. Co warte odnotowania, po przerwie w linii defensywy zobaczyliśmy Adama Frączczaka oraz Mateusza Matrasa. Dwadzieścia minut od trenera dostał 19-letni bramkarz zespołu rezerw, Adrian Henger.
Szczecinianie objęli prowadzenie w 13. minucie meczu. Podanie od Marcina Robaka wykorzystał Takuya Murayama, który precyzyjnym strzałem ulokował piłkę tuż przy słupku. Przypomnijmy, że Japończyk do Pogoni Szczecin trafił właśnie z Gwardii Koszalin. Azjatycki kierunek w Koszalinie kontynuują obecnie Ryūki KozawaJunpei Shimmura. Wracając na boisko, kolejny gol w Pobierowie padł w 16. minucie. Do asysty gola dorzucił Marcin Robak, który zaskoczył bramkarza Gwardii strzałem bez przyjęcia. Koszalinianie byli w stanie odpowiedzieć golem kontaktowym. Rzut karny zdołał co prawda obronić Dawid Kudła, ale przy dobitce nie miał nic do powiedzenia.

Drugą część Portowcy rozpoczęli niemal w całkowicie innym zestawieniu. Wystarczyło pięć minut i Pogoń podwyższyła na 3:1. Bramkę dla Dumy Pomorza zdobył Łukasz Zwoliński, który wykorzystał podanie Michała Janoty. Snajper Pogoni Szczecin uderzeniem w długi róg dał szczecinianom dwubramkowe prowadzenie. Niecały kwadrans później najlepszy strzelec szczecińskiego klubu miał na swoim koncie dublet. Tym razem Łukasz Zwoliński wykorzystał sytuację sam na sam. W 74. minucie Portowcy ustalili wynik meczu. Filip Kozłowski przedłużył podanie do Vladimirsa Kamešsa, a Łotysz strzałem po ziemi zdobył piątą bramkę dla Dumy Pomorza.

SKŁAD POGONI
I połowa: Dawid Kudła - Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Michał Koj, Hubert Matynia - Dominik Kun, Maksymilian Rogalski, Michał Walski, Takuya Murayama, Dejan Glavica - Marcin Robak

II połowa: Dawid Kudła (70' Adrian Henger) - Adam Frączczak, Mateusz Matras, Hernani, Ricardo Nunes - Vladimiris Kamess, Rafał Murawski, Michał Janota, Karol Danielak - Filip Kozłowski - Łukasz Zwoliński
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / Pogoń Szczecin