II Świerznowski Bieg Niepodległościowy
autor: BengoroW dniu 11 listopada o godz. 13:00 rozpoczął się już II Świerznowski Bieg Niepodległościowy, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Świerznowskiej, a współorganizatorami: Sołectwo Świerzno, Urząd Gminy w Świerznie, Gimnazjum w Świerznie, OSP Świerzno oraz OSP Stuchowo. W tym roku bieg odbywał się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Bieg dofinansowany był ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 w postaci technicznych koszulek biegowych, które zostały rozdane uczestnikom biegu.
Wśród zawodników znaleźli się nie tylko mieszkańcy Gminy Świerzno, ale także przybyli do nas biegacze z całego województwa zachodniopomorskiego. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii ufundowano pamiątkowe medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Tradycyjnie, spośród wszystkich biorących udział w biegu został wylosowany rower ufundowany przez Panią Emilię Szczeblewską radną Powiatu Kamieńskiego. W tym roku wylosowała go Sandra Flonc - uczennica Gimnazjum w Świerznie. Nagrodzony też został najmłodszy uczestnik biegu - Kornel Krakowski, który biegł na dystansie ok. 300m z grupą starszych od siebie dzieci.

Wszyscy przybyli uczestnicy i goście zostali zaproszeni na następny bieg już za rok.

data: 11-11-2014 13:00
miejsce: Świerzno

Po raz drugi w Świerznie odbędzie się Bieg Niepodległościowy. Poniżej harmonogram biegów
- Uroczyste otwarcie zawodów - godz. 13:00