Derby ponownie dla Kotwicy 50
Po raz drugi w tym sezonie koszykarze Kotwicy 50 Kołobrzeg pokonali w derbowym starciu KUKS Koszalin. O ile na początku października Czarodzieje z Wydm wygrali pewnie, to tym razem sporo musieli się na męczyć by ograć młodych koszykarzy reprezentujących I LO im. St. Dubois w Koszalinie.

Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane, prowadzenie zmieniało się sześciokrotnie, siedem razy był remis. Pierwszą kwartę czterema oczkami wygrali goście. Prym wśród nich wiódł Sebastian Zakrzewski, który zdobył dziesięć oczek. Co ciekawe w ćwiartce tej jedyną swoją trójkę celnie rzucił Grzegorz Arabas, którego tego typu zagrania są specjalnością. Później jednak doświadczony gracz Kotwicy miał spore problemy ze skutecznością nie trafiając aż w dziewięciu próbach.
Na przerwę z prowadzeniem schodzili jednak gospodarze, którzy w pewnym momencie uzyskali nawet 7 pkt. przewagi. Spora w tym rola Pawła Czubaka, który w tym fragmencie gry zdobył 8 pkt. Ostatecznie po 20 minutach gry było: 34:32

Po zmianie stron przez pierwsze pięć minut nie wiele się zmieniło, KUKS utrzymywał kilku punktową przewagę. Później w szeregach gospodarzy coś się zacięło. Zaczęli oni notować przestoje. Skrupulatnie wykorzystali to kołobrzeżanie, którzy pod koniec kwarty dogonili rywala i wyszli na prowadzenie. Koszalinianie mieli spore problemy ze skutecznością. Spowodowało to, że w czwartej kwarcie przyjezdni zdobyli nawet 13 pkt. przewagi i byli pewni wygranej. Ostatecznie Czarodzieje z Wydm zwyciężyli 69:60.

KUKS Koszalin - Kotwica 50 Kołobrzeg 60:69 (14:18;20:14;15:22;11:15)

KUKS Koszalin: P. Czubak 14 (4x3), A. Kadej 10 (5 zb.), D. Kropisz 9, M. Dudek 6 (8 as., 6 strat, 5 przechytów), P. Bakowicz 6, R. Łapczuk 5 (6 zb., 2 bloki), P. Śpica 4 (2 bloki), M. Szewczyk 4, D. Gawroński 2, R. Gibaszek 0

Kotwica 50: G. Arabas 20 (7 zb., 4 straty, 2 bloki), S. Zakrzewski 17 (7 zb.), P. Lasota 17 (6 zb., 2 bloki), M. Djurić 8 (15 zb.), K. Urban 3 (5 zb., 5 strat), P. Żołnierczuk 2, S. Wizert 2, A. Stachowiak 0, M. Goiński 0, A. Małetko 0, K. Rduch 0

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler