Doświadczeni gracze zrobili różnicę
Od zwycięstwa Kotwica 50 Kołobrzeg rozpoczęła misję przywrócenia portowego miasta na koszykarskiej mapie Polski. Kołobrzeżanie, którzy po upadku Kotwicy SA wystartowali na drugoligowym froncie, już w pierwszym meczu musieli mierzyć się z lokalnym rywalem KUKS Koszalin.
Ile prawdy w stwierdzeniu, że młodzi koszykarze potrzebują liderów w postaci doświadczonych graczy pokazało wczorajsze spotkanie. Znani z ekstraklasowych parkietów Grzegorz Arabas (26 pkt), Marko Djurić (17 pkt., 14 zb.), Paweł Lasota (12 pkt., 18 zb.) i Dawid Neumann (6 pkt., 7 zb., 9 as.) poprowadzili Czarodziei z Wydm do okazałego zwycięstwa 80 do 57 nad Koszalinianami.
Choć zaczęło się nerwowo i rywal zza między po celnych trafieniach Szewczyka, Gawrońskiego i Obrębskiego objął prowadzenie 6:2 to szybko sprawy w swoje ręce wzięli Grzegorz Arabas i Marko Djurić. Po ich akcjach gospodarze wyszli na prowadzenie, którego jak się później okazało nie oddali już do końca.

Losy meczu rozstrzygnęły się już drugiej kwarcie. KUKS przez sporo czasu nie potrafił zdobyć punktów. Skrzętnie wykorzystali to miejscowi notując dwie serie 8:0 i 10:0. Dzięki temu na przerwę schodzili przy prowadzeniu 34:13.

W drugiej połowie Kotwica prowadziła już nawet różnica 33 pkt. (57:24), późniejsze rotacje jakie zastosował trener Mariusz Fiedosiewicz, ciut lepsza gra przyjezdnych sprawiła, że ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 80:57.

Za tydzień Kołobrzeżan czeka wyjazd do Trójmiasta, gdzie zmierzą się z rezerwami Asseco, natomiast KUKS na własnym parkiecie podejmie Noteć Inowrocław.

Kotwica 50 Kołobrzeg - KUKS Koszalin 80:57 (14:7;20:6;23:17;23:27)
Kotwica 50: G. Arabas 26 (3x3, 5 przechwytów), M. Djurić 17 (14 zb.), P. Lasota 12 (18 zb.), D. Neumann 6 (7 zb., 9 as.), A. Małetko 5, O. Mleczko 4, K. Rduch 4, S. Wizert 4, P. Żołnierczuk 2, M. Goiński 0, , K. Urban 0, R. Bytomski 0

KUKS Koszalin: R. Gibaszek 12 (3x3), M. Obrębski 7, R. Wudarski 7, P. Śpica 6, M. Dudek 6 (6 zb., 5 zb., 5 strat), M. Szewczyk 6 (9 zb.), D. Gawroński 4 (6 zb.), M. Frydrysiak 4, D. Kropisz 3, P. Czubak 2

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek