Cenny remis w Chojnicach. Shamotii razy dwa
autor: Aszef W Wielki Piątek w Chojnicach Pogoń 04 Szczecin zremisowała 2:2 z Red Devils. W końcowym rozrachunku ten punkt może być bardzo cenny.

Pierwsze minuty piątkowego spotkania nie były ciekawe. Rywale grali spokojnie, a zarazem stwarzali sobie sytuacje do zdobycia bramek. Dwie sytuacje goście mieli za sprawą Jakubiaka i Shamotija. Czerwone Diabły zaczęły dochodzić do głosu i strzelać na bramkę szczecinian. Jednak bardzo dobrze w niej prezentował się Kubrak. Po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał bezbramkowy remis.
W drugiej połowie za to do samego końca było bardzo ciekawie. Portowcy dwukrotnie mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Kubika, ten jednak dwa razy futbolówką trafił w słupek. Chojniczanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Piłkę do siatki gości skierował Vadym Ivanov. Dwie minuty później było 1:1. A do remisu doprowadził Oleksandr Shamotii. Po kilku sekundach Czerwone Diabły trafiły na 2:1. Kubraka pokonał Dmytro Kharchenko. Zespół prowadzony przez Łukasza Żebrowskiego przegrywał. Decyzja mogła być jednak wycofanie bramkarza. Na dwie minuty przed końcem Zero-Czwórka grała w przewadze. Okazało się to bardzo cenne. Kilka sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego jeden punkt dla przyjezdnych uratował Oleksandr Shamotii . Była to jego druga bramka w piątkowym spotkaniu. W Chojnicach Pogoń 04 tylko zremisowała, a może aż. W następnej kolejce do Grodu Gryfa przybędą Czerwone Smoki z Pniew. 11 kwietnia rezultat może być tylko jeden, wygrana gospodarzy.

1:0 - Vadym Ivanov
1:1 - Oleksandr Shamotii
2:1 - Dmytro Kharchenko
2:2 - Oleksandr Shamotii

Pogoń 04: Kubrak, Koszmider - Bugański, Tubacki, Jakubiak, Krzymiński, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Shamotii, Krzyżanowicz.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogon04.szczecin.pl