Gwiazda rozbłysła w Szczecinie
autor: A.Szefer Porażką Pogoni 04 Szczecin 2:5 zakończyło się piątkowe spotkania z Gwiazdą Ruda Śląska.

Szczecinianie w meczu tym wystąpili bez pauzujących za kartki Michała Kubika i Oleksandra Shamotija. Pierwszy bramce gości zagroził swoim strzałem Jakubiak, ale piłka minęła bramkę rywali. Swoich sił próbowali także Maćkiewicz i Sharovara. Na posterunku był jednak golkiper Gwiazdy Aleksander Waszaka. I to przyjezdni objęli prowadzenie w 8 minucie. Gdy z rzutu wolnego Kubraka pokonał Szymon Łuszczek .
Gospodarze mogli doprowadzić do remisu, ale trzech sytuacji nie wykorzystał Mateusz Krzymiński. Bramka padła, ale dla gości, zdobył ją Patryk Szachnitowski. Bramkę kontaktową dla Pogoni 04 zdobył Mateusz Jakubiak. Następnie do remisu doprowadził z przedłożonego rzutu karnego Marek Bugański .

Po przerwie pod bramką Kubraka było bardzo gorąco. Zespół beniaminka miał rzut wolny, ale na posterunku był Kubrak. Zespół Gwiazdy miał także przedłożony rzut karny, strzelcem gola był Szymon Łuszczek, a na 4:2 wynik dla Ślązaków podwyższył Siadul. Przy tym stanie Portowcy wycofali bramkarza, a lotnym stał się Bugański. Niestety przyjezdni wykorzystali to i zdobyli piątą bramkę. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego przegrali drugi mecz z rzędu, a ósmy w tym sezonie. W następnej kolejce zagrają w Bielsko-Białej z Rekordem.

Pogoń '04 Szczecin - Gwiazda Ruda Śląska 2:5 (2:2)

Bramki: Jakubiak (16), Bugański (18) - Łuszczek 3 (8, 14, 40), Szchnitowski (15), Siadul (35)

Pogoń '04: Kubrak, Koszmider - Bugański, Chrzczon, Szymański, Tubacki, Jakubiak, Krzymiński, Gepert, Sharovara, Jurczak, Hajdukiewicz, Maćkiewicz, Krzyżanowicz.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogon04.szczecin.pl