Shamotii razy dwa
autor: artur szefer Pogoń 04 Szczecin pokonała w Gliwicach GAF Jasną 4:1. Bramki dla Portowców zdobyli Sharovara, Maćkiewicz i Shamotii 2 (na zdjęciu).

Goście na Śląsk pojechali osłabieni brakiem Michała Kubika, który pauzował za nadmiar żółtych kartek, a kontuzja wyeliminowała Artura Jurczaka. W 7 minucie szczecinianie wyszli na prowadzenie dzięki bramce Siergierja Sharovara. Gliwiczanie podrażnieni stratą bramki ruszyli do ataków. Przeważnie kończyły się one na Łukaszu Koszmiderze. W 13 minucie piłka wpadła jednak do bramki, a do remisu doprowadził Maciej Mizgajski. Do przerwy Pogoń 04 potrafiła jednak wyjść na prowadzenie, a gola zdobył Oleksandr Shamotii.
W drugiej połowie gra toczyła się pod dyktando przyjezdnych. Zaraz po rozpoczęciu drugiej części Tubacki i Bugański mogli podwyższyć prowadzenie. Gola ostatecznie zdobył Oleksandr Shamotii. Po tym trafieniu szczecinianie dalej atakowali. Kontrolowali oni przebieg niedzielnego pojedynku. Piłkarze GAF Jasnej agresywnie grali. Na koniec wycofali golkipera. Przyniosło to efekt w postaci gola Pogoni 04 Szczecin. Na swoim koncie zapisał je Daniel Maćkiewicz. Szczecinianie wygrali 4:1 i mają teraz do stycznia przerwę.
ďż˝rďż˝dďż˝o: pogonszczecin.pl/własne