Kolejne zwycięstwo sianowianek
autor: victoria sp.2 sianówPiłkarki sianowskiej Victorii S.P. 2 Sianów odniosły w II lidze kobiet szóste z kolei zwycięstwo, wygrywając w Gościnie z KS Olimp 4:0. Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie mecz był wyrównany a w drugiej przewagę i bramki uzyskały piłkarki z Sianowa. W 12 minucie po dobrej wrzutce jednej z sianowianek niecelnie główkowała Malwina Grzelak. W 18 minucie ponownie pokazała się Grzelak, ale jej dobry strzał pięknie obroniła bramkarka z Gościna. W 19 minucie po nieudanej pułapce ofsajdowej gościnianki mogły prowadzić 1:0, ale ich napastniczka w sytuacji sam na sam nie trafiła do sianowskiej bramki. W 36 potwornie zakotłowało się pod bramką Gościna, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie i bezbramkowym remisem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.
Druga połowa zaczęła się pomyślnie dla sianowianek, bo już w 49 minucie Paulina Trzeciak z bliska po podaniu od Malwiny Grzelak strzeliła lewą nogą i otworzyła wynik. W 60 minucie gościnianki groźnie zaatakowały, ale ich strzał przeszedł obok sianowskiej bramki. W 69 minucie po wyrzucie z autu Klaudii Saganowskiej i uderzeniu Izabeli Pawłowskiej piłka przelobowała bramkarkę Olimpu i sianowianki prowadziły 2:0. Po tej bramce załamane piłkarki z Gościna oddały całkowicie inicjatywę zespołowi z Sianowa. Efektem tego były następne dwie bramki dla Sianowa. W 74 minucie pięknym strzałem popisała się Malwina Grzelak. Natomiast w 80 minucie ponownie Grzelak kiwnęła kilka przeciwniczek i z bliska wepchnęła piłkę do bramki i sianowianki wyszły na prowadzenie 4:0. Jeszcze w 82 minucie szansę podwyższenia na 5:0 miała Paulina Trzeciak, ale w super sytuacji z bliska nie trafiła do bramki. W opinii trenerów z Gościna i Sianowa było to dobre spotkanie z obu stron. Po wyrównanej pierwszej połowie o wyniku końcowym zadecydowało jednak większe doświadczenie sianowianek, lepsza dyspozycja strzelecka Victorii S.P. 2 oraz błędy bloku defensywnego drużyny z Gościna. Trener Jędrzej Bielecki pochwalił też prowadzących spotkanie sędziów, którzy bardzo dobrze wykonali swoje zadanie. Następny mecz sianowianki rozegrają u siebie w Sianowie 25 października 2014 r. (sobota) o godzinie 12.00 z rezerwami ekstraklasy KKP Metal Group Bydgoszcz. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

SKŁAD Victorii S.P. 2 Sianów: Małgorzata Chwastek( 80 Daria Czapla, Patrycja Nastała(84 Alicja Wojciechowska), Karolina Struszczyk, Agnieszka Pencherkiewicz, Wiktoria Cieplak( 84 Paulina Miętkiewicz), Klaudia Rogowicz(46 Nikola Wodarczyk), Dorota Kornacka, Izabela Pawłowska, Klaudia Saganowska, Paulina Trzeciak i Malwina Grzelak.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria Sp.2 Sianów

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

II liga Kobiet gr. kujawsko-pomorska (2014/2015)