Ciężki mecz sianowianek
autor: waldy Piłkarki sianowskiej Victorii S.P. 2 Sianów tym razem ciężko musiały się napracować aby wygrać z UKS Górnicza Konin. Koninianki to beniaminek rozgrywek II ligi kobiet, ale zarazem zaplecze Medyka Konin, obecnie najlepszego klubu kobiet w Polsce. Wygrana sianowiankom nie przyszła łatwo. Pierwsza połowa należała do piłkarek Victorii S.P.2 a w drugiej lepsze były koninianki. Na szczęście w bramce Victorii S.P. 2 wspaniale broniła Małgorzata Chwastek i to ona w dużej mierze przyczyniła się do wygranej sianowskich piłkarek.
Już w 8 minucie pierwszej połowy po nieudanej pułapce ofsajdowej sianowianki mogły przegrywać, ale w ostatniej chwili piłkę zmierzającą do bramki wybiła Karolina Struszczyk. W 11 minucie po pięknym strzale Malwiny Grzelak z 30 metrów cudem broni konińska bramkarka. Jednak minutę później już jest bez szans, po kapitalnym uderzeniu Malwiny Grzelak z 17 metrów. W 21 minucie sianowianki wychodzą na  prowadzenie 2:0 po karnym wykonanym przez Izabelę Pawłowską za rękę jednej z piłkarek Konina. Kiedy wydawało się, że sianowianki pójdą za ciosem, niespodziewanie w 22 minucie po źle zastawionej pułapce ofsajdowej tracą bramkę a szczęśliwą strzelczynią okazała się Sylwia Paczyńska. I tylko 2:1. Nie załamane bramką sianowianki nadal atakują i w 23 minucie Malwina Grzelak trafia w słupek. W 27 minucie po rajdzie Grzelak winno być 3:1, ale z bliska do konińskiej bramki nie trafia Paulina Trzeciak. W 30 i 38 minucie groźne strzały koninianek, ale i też bardzo pewne interwencje Małgosi Chwastek. W 51 minucie dobrej sytuacji sam na sam z bramkarką nie wykorzystuje Malwina Grzelak. W 55 minucie dobra akcja koninianek, ale pewną interwencją popisuje się sianowska stoperka Karolina Struszczyk. W 85 minucie kapitalna obrona Małgorzaty Chwastek. Jeszcze w doliczonym czasie doskonałą akcją popisuje się Malwina Grzelak, niestety w sytuacji sam na sam z bramkarką gości przenosi piłkę nad poprzeczkę.

Po meczu trenerzy sianowskiej ekipy Jędrzej Bielecki i Krystian Mural odetchnęli z ulgą. Cieszyli się z wygranej, ale nie byli zadowoleni ze skuteczności swoich zawodniczek. Pewnym wytłumaczeniem ich nieskuteczności były na pewno trudne warunki, zryte boisko po meczu juniorów oraz ciągle padający deszcz. Trenerzy dziękowali wszystkim dziewczynom za zwycięstwo ale tym razem wyróżnili za grę Małgorzatę Chwastek, Malwinę Grzelak, Karolinę Struszczyk. Następny mecz sianowianki zagrają 18 października 2014 r. o godz. 11.00 z Olimpem w Gościnie.

SKŁAD VICTORII S.P.2 SIANÓW: Małgorzata Chwastek, Paulina Buszowiecka, Agnieszka Pencherkiewicz, Karolina Struszczyk, Wiktoria Cieplak(41 Nikola Wodarczyk(80 Klaudia Rogowicz) Żaneta Sieg, Izabela Pawłowska(88 Wiktoria Tomaszewska), Weronika Malinowska, Klaudia Saganowska, Malwina Grzelak i Paulina Trzeciak.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria Sp.2 Sianów

II liga Kobiet gr. kujawsko-pomorska (2014/2015)