Za nami jubileuszowy Bieg Solidarności
autor: e-kg.plDokładnie 236 biegaczy wzięło udział w Ogólnopolskim Biegu Solidarności w Kołobrzegu.
Impreza zorganizowana dla uczczenia Wydarzeń Sierpniowych w 1980 roku odbyła się już po raz 25. 10-kilometrowa trasa wiodła ulicami miasta, a same zawody odbywały się w kilku kategoriach wiekowych. Start tradycyjnie ulokowano na ulicy Armii Krajowej przed siedzibą Solidarności.
Najszybciej 5 dwukilometrowych kółek pokonał Krzysztof Gosiewski z Ostromecka, który z czasem 30 min. i 23 sec. przekroczył linię mety. Tuż za nim dobiegając w jubileuszowej edycji biegu uplasował się dobrze znany wszystkim Piotr Drwal. Zawodnik Jantara Ustka na metę dobiegł z czasem 30 min. i 33 sec. Trzecie miejsce na podium zajął Oleksandr Kuzmichow z Ukrainy.

W wyścigu startowali także niepełnosprawni. Bieg Solidarności poprzedziła uroczysta msza święta w intencji ruchu związkowego.
ďż˝rďż˝dďż˝o: tekst i zdjęcie: e-kg.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: krab

XXV Bieg Uliczny Solidarności
data: 24-08-2014 12:00
miejsce: Start na ul. Armii Krajowej 8 przed siedzibą Solidarności w Kołobrzegu

Dystans: 10 km. Bieg organizowany jest dla uczczenia rocznicy powstania NSZZ ”Solidarność”.