Gaz-System Pogoń zremisowała z Nielbą. Grali głównie młodzi
autor: cubajdukRemisem zakończyło się spotkanie pierwsze z dwóch spotkań pomiędzy Gaz-System Pogonią Szczecin a Nielbą Wągrowiec. Wynik meczu nie miał jednak żadnego znaczenia. Liczyła się gra jako taka i 'zachowanie boiskowe młodzieży'. - Po to robimy takie spotkania, aby ogrywać tych nowych zawodników, dlatego tego dnia dostali bardzo dużo czasu - przyznał tuż po meczu Gazowników Rafał Biały (na zdj. obok).
Co prawda gospodarze na parkiet wybiegli pierwszą siódemką, z tych doświadczonych odpoczywał jedynie Michal Bruna, ale już po 20. minutach 'wpuszczani' byli młodzi szczecinianie. Pierwszą akcję dynamicznie zakończył Mateusz Zaremba, kiedy zaś tablica świetlna wskazała wynik 3:0, mogło się wydawać, że podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego wyjadą z pokaźnym bagażem bramek. U gości początkowo szwankowała u nich skuteczność, ale gdy tylko ją poprawili, to ich gra wyglądała znacznie lepiej. Pewnym usprawiedliwieniem przebiegu boiskowych wydarzeń były częste zmiany, które stosował Biały. Te zaś wymusiły błędy. Do przerwy minimalnie lepsi okazali się być Gazownicy, którzy w ostatniej minucie do siatki rywali trafili aż trzykrotnie.

Co ciekawe, po 36. minutach było już 19:15 dla miejscowych. Warte podkreślić, że w pierwszej siódemce grało aż czterech 'nowych' zawodników gospodarzy. Kilka nieudanych rzutów i obron w wykonaniu Cezarego Marciniaka sprawiły jednak, że mecz się wyrównał, z minimalnym wskazaniem na wągrowczan. W 47. minucie Nielba wyszła na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie 21:20. Pogoń dość szybko wyrównała. Gra bramka za bramkę przeciągnęła się już do końca widowiska. Wynik spotkania ustalił Robert Kamyszek.

W sobotę dojdzie do drugiego spotkania obu siódemek.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Nielba Wągrowiec 26:26 (15:13)

Gaz-System Pogoń: Szczecina, Kowalski - Grzegorek 2, Gobber, Gmerek, Gierak 3, Krupa 4, Krysiak 1, Łuczak 1, Jedziniak, Statkiewicz 2, Konitz 2, Zaremba 5, Jezierski, Zydroń 6/2, Walczak.