Błękitni grają dalej!
Sukcesem zakończyła się wyprawa Błękitnych Stargard do Wejherowa. Sebastian Inczewski golem w końcówce meczu dał stargardzianom awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Kolejny bardzo dobry występ zanotował Marek Ufnal. Golkiper Błękitnych szczególnie w drugiej części środowego spotkania miał wiele pracy, ale nie zawiódł. Następnym rywalem stargardzian będzie pierwszoligowy GKS Tychy, który po rzutach karnych wyeliminował Wisłę Płock.
Lepiej w pierwszych minutach wyglądali Błękitni, którzy mocno przycisnęli gospodarzy. Silny strzał Roberta Gajdy mógł zaskoczyć bramkarza Gryfa, ale Wiesław Ferra zdołał go wypiąstkować. W 24. minucie ocknęli się gospodarze. Na bramkę Marka Ufnala huknął Grzegorz Gicewicz, a piłka zatrzymała się na poprzeczce. Kiedy wydawało się, że Gryf może pójść za ciosem, już po chwili wejherowianie zostali skarceni. Po zamieszaniu w ich polu karnym arbiter dopatrzył się zagrania ręką jednego z piłkarzy Gryfa i wskazał na jedenasty metr. Okazji na gola nie zmarnował Robert Gajda, który pewnie pokonał Wiesława Ferrę. Kilka minut później groźną akcję przeprowadził Wojciech Fadecki, jednak jego strzał nieznacznie minął bramkę gospodarzy. Wejherowianie nie poddali się, i jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. Futbolówkę z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Osłowski, a gola głową zdobył Krzysztof Rzepa.

Już na początku drugiej części Gryf mógł prowadzić 2:1, ale minimalnie pomylił się Grzegorz Gicewicz. W odpowiedzi sytuację sam na sam zmarnował Michał Magnuski. Podopieczni Tomasza Kotwicy wraz z upływającym czasem radzili sobie coraz lepiej. W 60. minucie ładnym dryblingiem popisał się Sebastian Kowalski, a jego strzał z trudem nad bramką przeniósł Marek Ufnal. Golkiper Błękitnych uratował swój zespół także w kolejnej akcji, broniąc groźną główkę Krzysztofa Wickiego. Gospodarze naciskali i druga bramka wisiała w powietrzu. W 72. minucie Marek Ufnal wygrał kolejny pojedynek z Krzysztofem Wickim, a niedługo potem dobre okazje zmarnowali Jacek WiconMichał Skwiercz. Mimo przewagi Gryfa, to stargardzianie zdobyli drugiego gola. Siedem minut po wejściu na boisku do siatki z bliska trafił Sebastian Inczewski. Gospodarze nie rezygnowali, ale ich szanse zmniejszył Piotr Kołc, który musiał opuścił boisko, po tym jak w 84. minucie obejrzał drugą żółtą kartkę. W końcówce do dogrywki mógł doprowadzić Michał Skwiercz, lecz kolejny raz spudłował i z awansu mogli cieszyć się Błękitni.

Gryf Wejherowo - Błękitni Stargard 1:2 (1:1)

Krzysztof Rzepa 35' - Robert Gajda 24'k, Sebastian Inczewski 84'

Gryf: 12. Wiesław Ferra - 16. Michał Fierka (46' Mateusz Dąbrowski), 5. Przemysław Kostuch, 2. Michał Skwiercz, 13. Sebastian Kowalski - 8. Maciej Osłowski, 15. Piotr Kołc, 14. Jacek Wicon, 9. Krzysztof Wicki, 6. Krzysztof Rzepa - 7. Grzegorz Gicewicz

Błękitni: 1. Marek Ufnal - 3. Piotr Wojtasiak, 8. Patryk Baranowski, 11. Maciej Liśkiewicz, 6. Ariel Wawszczyk - 18. Wojciech Fadecki, 14. Bartosz Flis (68' Łukasz Kosakiewicz), 20. Bartłomiej Poczobut, 10. Robert Gajda, 5. Bartłomiej Zdunek (60' Rafał Gutowski) - 16. Michał Magnuski (75' Sebastian Inczewski)

1:2 - Sebastian Inczewski 84'
Gryf: 12. Wiesław Ferra - 16. Michał Fierka (46 Mateusz Dąbrowski), 5. Przemysław Kostuch, 2. Michał Skwiercz, 13. Sebastian Kowalski - 8. Maciej Osłowski, 15. Piotr Kołc, 14. Jacek Wicon, 9. Krzysztof Wicki, 6. Krzysztof Rzepa - 7. Grzegorz Gicewicz

Błękitni: 1. Marek Ufnal - 3. Piotr Wojtasiak, 8. Patryk Baranowski, 11. Maciej Liśkiewicz, 6. Ariel Wawszczyk - 18. Wojciech Fadecki, 14. Bartosz Flis (68 Łukasz Kosakiewicz), 20. Bartłomiej Poczobut, 10. Robert Gajda, 5. Bartłomiej Zdunek (60 Rafał Gutowski) - 16. Michał Magnuski (75 Sebastian Inczewski)

żółte kartki: Kołc (Gryf) - Gajda (Błękitni)
czerwona kartka: Piotr Kołc (85. minuta, Gryf, za drugą żółtą). sędzia: Kamil Waskowski (główny), Maciej Cebulski, Piotr Rychły (asystenci), Michał Waskowski (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: szofer21, Bengoro - dziękujemy