Pogoń przegrywa po walce
autor: scashoneNie udała się wyprawa szczypiornistek SPR Pogoni Baltica Szczecin do Gdyni. Miejscowy Vistal z kwitkiem odprawił przyjezdne i to on zainkasował komplet punktów. W spotkaniu tym nie brakowało jednak zwrotów akcji, do których szczecinianki zdołały już swoich kibiców przyzwyczaić. Najlepsze recenzje zbierała Aleksandra Zimny. Rosła rozgrywająca do siatki rywalek trafiła 5-krotnie. Znacznie skuteczniejsza okazała się jej vis'a vis Aleksandra Zych.
Pogoń w tym meczu co prawda prowadziła tylko dwukrotnie, ale to drugie prowadzenie mogło odwrócić losy całego meczu. Wynik zawodów otworzyła Hanna Yashchuk, która pokonała Małgorzatę Gapską rzutem ze skrzydła. Wcześniej nie popisała się jednak Patrycja Królikowska. W kolejnych akcjach w grze szczecinianek królowała nieskuteczność oraz błędy, która skrzętnie wykorzystywały gospodynie. W pewnym momencie ich przewaga urosła do 5 'oczek' (7:2 po 9. minutach). Odmiany w grze nie przyniósł również czas na żądanie trenera Adriana Struzika. O dziwo pewien przełom nastąpił w końcowych minutach przed przerwą. Kontaktowego gola trafiła Monika Stachowska (10:9). Będące o krok od doprowadzenia do wyrównania szczecinianki znowu zaczęły zawodzić. Ostatecznie pierwsza połowa skończyła się wynikiem 13:9.

Po zmianie stron ponownie prym wiodły gdynianki. Tak było do 40. minuty zawodów. Kilka szybszych akcji i błędy w ataku Vistalu sprawiły, że emocje w tym meczu odżyły na nowo. Do remisu po 16 doprowadziła Stachowska. Jeszcze lepiej było w 48. minucie. Wykorzystana kontra pozwoliła Pogoni prowadzić 22:21. Żałować można wówczas tego, że dosłownie za chwilę na ławkę kar powędrowała obrotowa z Grodu Gryfa. Właściwie od tego momentu do siatki trafiały już tylko podopieczne Pawła Tetelewskiego. Do końca zawodów od stanu po 22 miejscowe miejscowe rzuciły 10 bramek, a ich rywalki zaledwie 2. Nie pomogła również przerwa na żądanie Struzika. Jego szczypiornistki po prostu straciły nadzieję na odrobienie strat, a niemoc tę wykorzystał Vistal inkasując kolejne dwa punkty.