'Monza' show w Arenie Szczecin
autor: Magdalena Grzeszkowiak /maggi/SPR Pogoń Baltica Szczecin pokonała beniaminka z Tczewa tamtejszy Aussie Sambor Sylex i zainkasowała kolejne dwa oczka. Szczeciniankom nie przyszło to jednak zbyt łatwo. Co prawda bardzo długo ich przewaga była całkiem bezpieczna, ale od stanu 14:14 każdy miał prawo drżeć o wynik końcowy. W tamtym momencie ciężar gry wzięła na siebie kapitan drużyny Monika Głowińska (na zdj. obok). Indywidualne akcje podbramkowe i seryjnie trafiane bramki dały Pogoni wygraną i jednocześnie awans na 4. pozycję w ligowej stawce drużyn.
Zawody rozpoczęły się od szybkiego trafienia Patrycji Królikowskiej. Kolejne trafienie dołożyła, ale dopiero... 5 minut później Aleksandra Zimny i było 2:0 dla miejscowej Pogoni Baltica. Znacznie gorzej w mecz weszły przyjezdne. Te nie dość, że nie potrafiły skutecznie rzucić na bramkę Sołomii Szywerskiej, to nawet nie potrafiły sobie stworzyć dogodnej akcji rzutowej... U gospodyń zaś przerażała skuteczność, szczególnie ta z linii 7 metrów. Na siedem prób jedynie dwie zakończyły się pomyślnie. Nieporadność tczewianek oraz wykluczenia w końcówce pierwszej połowy pozwoliły szczeciniankom powiększyć dystans nad swoim nielubianym rywalem do 5 oczek.

Po zmianie stron należało jednak szybko coś zmienić. Mylił się jednak ten, kto sądził, że początek drugiej części meczu przebiegnie po myśli gospodyń. W 35. minucie było już bowiem 12:10. Zaledwie 6 minut później już 14:14. To właśnie wtedy kluczowa okazała się być postawa Moniki Głowińskiej. Do tamtego momentu środkowa rozgrywająca miała na koncie jedną bramkę i jeden niecelnie wykonany rzut karny. Potem było już tylko lepiej. Jej trzy rzuty z rzędy po indywidualnych akcjach ponownie wlały nadzieję na dobry wynik. W 49. minucie było 21:16 i właściwie po meczu. Do końca 'Monza' rzuciła jeszcze dwie bramki kończąc mecz z 6 trafieniami i będąc zdecydowaną bohaterką. Tytuł MVP meczu w jej przypadku jest zdecydowanie zasłużone.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - Aussie Sylex Sambor Tczew 26:20 (11:6)

Pogoń Baltica: Marszałek, Płaczek, Szywerska - Sabała 1, Stachowska 1, Cebula 3/1, Głowińska 6, Królikowska 2, Zimny 5/1, Zawistowska 3, Kochaniak, Fornalik 1, Yashchuk 4.
Karne: 2/7
Kary: 4 min. (Zimny, Yashchuk - po 2 min.)

Aussie Sylex Sambor: Kordunowska-Lupa - Pasternak 1, Strzałkowska 2, Nowicka, Łukasik, Olszowa 1, Bilenia 5/1, Skonieczna 1, Tomczyk 1, Krajewska 9/3.
Karne: 4/4
Kary: 10 min. (Nowicka - 6 min., Strzałkowska, Olszowa - po 2 min.)

Karne: 4/4

Adrianna Nowicka (57. min. z gradacji kar) sędzia: Marciniak, Radziszewski (obaj z Wolsztyna)

Dane pomogli uzupełnić: adi1990, adi1990 - dziękujemy