Piorunująca końcówka meczu z Lechem
autor: robertjanPogoń Szczecin zremisowała z Lechem Poznań 3:3 w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów.

Pierwsze 45 minut zakończyło się remisem 1:1. Mimo, że przyjezdni mieli spotkanie pod kontrolą to od 21 minuty przegrywali. Bramkarza Lecha pokonał Jakub Giec. W 36 minucie piłkarze Kolejorza przeprowadzili akcję, po której zdobyli bramkę dającą remis. Brzozowskiego pokonał Krzysztof Gładosz.
Na początek drugiej połowy Lechici sądzili, że zdobyli bramkę dającą im prowadzenie. Sędziowie po konsultacji jednak jej nie uznali, piłka nie minęła obwodem linii boiska. Gładosz mógł pokonać bramkarza Pogoni z 11 metrów, Brzozowski nie dał się zaskoczyć i pewnie obronił jego uderzenie. Goście grali w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach ich kapitana, Roberta Janickiego. W 88 minucie Pogoń wyszła na prowadzenie, strzelcem bramki był Jakub Kuzko. W 90 minucie gola na 2:2 dla Lecha zdobył Damian Roszczyk, po chwili ten sam zawodnik zdobył kolejną bramkę. Poznaniacy grając w 10-tkę prowadzili. Tuż przed gwizdkiem końcowym wyrównał na 3:3 Krystian Peda.

- Z pojedynku wyszliśmy obronna ręką. Wiele się działo na boisku. Byliśmy bliscy porażki, ale tworzymy zespół. Dzięki temu nie przegraliśmy. Chłopcy zaczynają rozumieć, że jeżeli będą trzymać się razem, to łatwiej będzie im prezentować umiejętności indywidualne -powiedział dla pogonszczecin.pl trener Portowców Paweł Cretti.

Mecz jednak po 90 minutach się nie skończył. Sędzia Aluszyk po meczu czerwonymi kartkami ukarał dwóch Portowców: Oskara Czaplińskiego i Błażeja Chouwera, a także dwóch zawodników Kolejorza.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 3:3 (1:1)

1:0 - Jakub Giec 21’
1:1 - Krzysztof Gładosz 36'
2:1 - Jakub Kuzko 88’
2:2 - Damian Roszczyk 90'
2:3 - Damian Roszczyk 90'
3:3 - Krystian Peda 90’

Pogoń: Brzozowski - Chouwer, Marczuk, Kuzko, Kuliga - Kurczak, Zieliński (Borucki 86'), Kowalczyk (Bartosik 78'), Giec (M.Czapliński 75'), Peda - Listkowski (O.Czapliński 68').