Sarmata Dobra - Dąbrovia Stara Dąbrowa 7:2 (4:2)

Sobotni mecz, pierwszy z rundy wiosennej pomiędzy Sarmatą Dobra a Dąbrovią Stara Dąbrowa został rozegrany na boisku w Dobrej w trudnych warunkach atmosferycznych. O ile przedmecz juniorów rozgrywany był na częściowo zaśnieżonym boisku przy słonecznej pogodzie, to tuż po gwizdku sędziego kończącego mecz juniorów (wynik 3:2 dla Sarmaty) nad boiskiem w Dobrej rozszalała się burza śnieżna co przy plusowej temperaturze sprawiło, że murawa boiska zamieniła się w grzęzawisko. Mimo trudnych warunków mecz rozpoczął się punktualnie i już w 3’ goście mogli się cieszyć z prowadzenia 1:0. Najmłodszy w drużynie Dąbrovii 17- letni Grzegorz Chaczuk przyjął piłkę na linii pola karnego Sarmaty i pięknym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Brodowiczowi. Goście prowadzili tylko 5 minut, gdyż już w 8’ Dawid Dudek z bliskiej odległości wyrównał na 1:1. W 20’ po podaniu z rzutu rożnego od Łukasza Olechnowicza, Wojtek Bonifrowski strzałem głową podwyższył na 2:1, a w 31’ grający trener Sarmaty Tomasz Surma także strzałem głową podwyższył wynik na 3:1 dla Sarmaty. W pięć minut później ponownie Bonifrowski podwyższa wynik na 4:1. W 40’ goście przeprowadzają ostatnią skuteczną akcję tego meczu, po centrze z rzutu rożnego Grzegorz Kaja zmienił kierunek lotu piłki i ustalił wynik do przerwy na 4:2 dla Sarmaty.

Druga połowa to już wyraźna przewaga Sarmaty, dla którego kolejne bramki zdobyli w 78’ i 84’ (z karnego) Wojtek Bonifrowski oraz w 85’ Damian Dzierbicki, który ustalił wynik meczu na 7:2. Bohaterem spotkania był niewątpliwie Wojtek Bonifrowski, który oprócz czterech strzelonych bramek mógł zdobyć jeszcze co najmniej trzy: w pierwszej połowie piłkę zmierzającą do bramki Dąbrovii w ostatniej chwili wybił na poprzeczkę obrońca, w drugiej połowie strzelił bramkę „klasycznym szczupakiem”, jednak Pani Sędzina dopatrzyła się spalonego i chyba miała rację, w trzeciej sytuacji strzelona przez niego piłka zatrzymała się w błocie tuż przed linią bramkową i wybił ją obrońca Dąbrovii.

relacjďż˝ dodaďż˝: estan52