Zabójcze kontry
autor: jurgolChemik Police przegrał 0:2 w meczu VII kolejki III ligi z Cartusią Kartuzy. Goście stworzyli dwie okazje do zdobycia gola i obie wykorzystali. Bramki dla Cartusi zdobyli Domjan oraz Hejdan.
Mecz mógł się idealnie zacząć dla żółtozielonych, bo już po 30 sekundach meczu powinni prowadzić 1:0. Niestety nasi zawodnicy nie wykorzystali doskonałej okazji na zdobycie bramki. Goście z Kartuz ograniczyli swoje ataki do kontr i po jednej takich akcji, bramkę sprytnym strzałem głową zdobył kapitan Cartusi Domjan.
Gospodarze po stracie bramki praktycznie nie schodzili z połowy gości, co róż próbując zagrozić ich bramce. Niestety brakowało zdecydowania i wykończenia.

Drugie 45 minut, podobnie jak i pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków Chemików. Niestety i tym razem brakowało ostatniego podania lub troszkę szczęścia. W 58 minucie spotkania po błędzie obrony Cartusi z ostrego konta uderzał Cierech, ale jego strzał minimalnie minął prawy słupek bramki Kartuz. w 74 minucie powinno być 1:1. Po fatalnej interwencji defensora Kartuz, tylko kapitalna interwencja Jajkowskiego zapobiegła utracie bramki. W 81 minucie spotkania zrobiło się 0:2 dla gości. Kolejna szybka kontra na czystą pozycję wyszedł Hejden i pokonał Otockiego. Nasi zawodnicy do końca próbowali zdobyć choćby bramkę honorową, niestety po raz kolejny zabrakło szczęścia i Chemik przegrał ostatecznie 0:2. W kolejnym meczu nasi zawodnicy zmierzą się na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin. Mecz zostanie rozegrany 27 września o godzinie 16:00.

0:1 - 21 min - Domjan
0:2 - 81 min - Hejdan

Widzów: około 200
Pogoda: Słonecznie 24 St.C
Żółte kartki: Nawrolski, Chodorowski (Chemik)
Sędziowie: Marcin Zarwalski - Łukasz Kowalik, Rafał Brieger

Chemik: Otocki - Maśniak (62' Cyruk), Wiejkuć (70' Andrzejewski), Domin, Nawrolski - Krawiec (46' Cierech), Hajdukiewicz, Chodorowski, Sowała, Szewczykowski (46' Klimczak) - Kapelusz

Cartusia: Jajkowski - Grala, Karasiński, Skowroński, Przybylski, Hejden, Rzepnikowski, Brzeski, Domjan, Rychłowski, Piątkowski

0:2 - 81' - Dawid Hejden

Żółte kartki: Nawrolski, Chodorowski (Chemik) sędzia: Marcin Zarwalski - Łukasz Kowalik, Rafał Brieger (Pomorski ZPN, Rumia) - obserwator: Krzysztof Matych (Koszaliński OZPN)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, KoCuReK, baaru - dziękujemy