Kolejna porażka Gwardii Koszalin
Gwardia Koszalin przegrała na swoim stadionie z Gryfem Wejherowo 1:5. Była to druga porażka z rzędu koszalinian, którzy przed tygodniem przy Andersa ulegli Bałtykowi 0:1 w derbach.

Od początku sobotniego pojedynku przewagę uzyskali goście. W 9 minucie na bramkę Ferry uderzał Miętek. W 16 minucie goście objęli prowadzenie po bramce Rzepy, a po dwóch minutach dla Kaszubii na 2:0 z rzutu wolnego trafił Skwiercz. Od 44 minuty Gwardziści grali w osłabieniu po czerwonej kartce Dondery. Do tego doszła kontuzja Fabiańskiego, którego po przerwie zmienił Kalkowski.

Podopieczni Tadeusza Żakiety mimo gry w osłabieniu starali się zmienić niekorzystny wynik meczu. W 60 minucie Wicki wykorzystał błąd defensorów Gwardii i było już 0:3. Po sześciu minutach koszalinianie przegrywali już 0:4, a  bramkę dla zespołu z Kaszub zdobył Osłowski. Po 60 sekundach było 0:5 i po meczu, drugiego gola w tym meczu zdobył Wicki. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Wiśniewski, który zameldował się na boisku na początku II połowy.

0:1 - 16' K.Rzepa
0:2 - 18' M.Skwiercz
0:3 - 58' K.Wicki
0:4 - 64' M.Osłowski
0:5 - 65' K.Wicki
1:5 - 67' Ł.Wiśniewski

GWARDIA: Fabiański (45' Kalkowski), Stańczyk, Wojciechowski, Dondera, Więckowski, Shimmura, Słowiński, Zejglic (45' Sobiegraj), Karbowiak, Miętek (59' Ginter), Kozawa (45' Wiśniewski)

GRYF: W.Ferra - M.Fierka (61' M.Kenner), P.Kostuch, M.Skwiercz, M.Osłowski - M.Więcek, J.Wicon, P.Kołc, G.Gicewicz (69' M.Dąbrowski) - K.Wicki, K.Rzepa

Czerwona kartka: 44' Norbert Dondera (Gwardia Koszalin)

III liga Bałtycka (2014/2015)
Gwardia Koszalin Gryf Wejherowo
1 5
06-09-2014 16:00

Czerwona kartka: 44' Norbert Dondera (Gwardia Koszalin) sędzia: Marciniak Dietrich Pakuszewski

Dane pomogli uzupełnić: SzymonMKS, Bengoro - dziękujemy