Derby dla Bałtyku
autor: R. MachowiczGwardia Koszalin przegrała przy Andersa 0:1 w Derbach Koszalina z Bałtykiem.

Piłkarze Gwardii na początku spotkania mieli szansę na objęcie prowadzenia. Bramkarza gospodarzy mógł pokonać Sidor. Kolejne minuty przyniosły wyrównanie gry. Zebrani na trybunach kibice oglądali ostrą grę, co kończyło się żółtymi kartkami dla piłkarzy oby zespołów. Zawodnicy Bałtyku zaczęli dochodzić do głosu. Fabiańskiego pokonać próbowali Chyła i Kamiński. Futbolówka znalazła się w siatce Gwardii, jednak sędzia dopatrzył się spalonego.
W 30 minucie Bałtyk objął prowadzenie. Tomasz Kamiński pokonał strzałem w kierunku dalszego rogu bramki Fabiańskiego i było 1:0. Gwardziści starali się doprowadzić do remisu, jednak nie potrafili zagrozić Dulewiczowi.

Po przerwie podopieczni trenera Żakiety zaatakowali. Ginter mógł doprowadzić do remisu, jednak po jego strzale piłka minęła minimalnie bramkę. Zawodnicy Bałtyku skupili się na kontrowaniu rywala. Kolejne minuty przyniosły nieciekawą dla kibiców grę. Gwardziści mieli okazję na pokonanie golkipera miejscowych, jednak zabrakło im skuteczności. Do końca derbów wynik nie uległ zmianie i jesienna rywalizacja o prymat w Koszalinie należy do Bałtyku.