Wspomnienia na plaży
Przy pięknej pogodzie w Pustkowie rozegrano w sobotę III Memoriał Marcina Kowalczyka (na zdjęciu w środku). Również w niedzielę uczestnicy turnieju mikstów mogli narzekać najwyżej na upał.
Sobotni turniej trójek w formule open z cyklu Sandra Beach wygrał „AZS” (Janusz Hajduk i Adam Świerczyna - Mysłowice, Rafał Mikołajczyk - Tarnowskie Góry). Drugi był „MK WEB” (Marcin Kazimierczak - Wrocław, Jakub i Tomasz Rudniccy - Warszawa), zaś trzecie miejsce zajęła „Rodzinka” ze Szczecina (Hubert, Michał i Krzysztof Wojtasiakowie). Sobotni turniej był jednocześnie III Memoriałem Marcina Kowalczyka. To jeden ze zwycięzców pierwszych zawodów rozegranych w pierwszą sobotę sierpnia 1994 r. w Pogorzelicy. Odszedł dwa lata temu w wieku 35 lat.
Sam turniej był bardzo wyrównany. Panował upał, ale mocno wiało, więc nieźle radzili sobie może nie najmłodsi, ale za to doświadczeni w bojach na piachu zawodnicy.
Turniej ułożył się tak, że zarówno finał, jak i mecz o trzecie miejsce to były rewanże za mecze grupowe. Zwycięzcy byli lepsi i w finale, i w grupie, natomiast „Bojlery ze Szczecina” wygrały wszystkie pojedynki grupowe, ale w walce o trzecie miejsce musiały uznać wyższość „Rodzinki”.

Niedzielny turniej par mikstowych z cyklu Tatarek Beach wygrał „Remagum” (Magda i Janusz Hajdukowie - Mysłowice). Drugie były „Dolary z Wrocławia” (Ewa Olszewska i Adrian Niewiadomski), a na najniższym stopniu podium stanął „Sylwia team” (Sylwia Witaszek - Gryfice i Ryszard Bąk - Trzebiatów).

Kolejne turnieje trójek i mikstów już w najbliższy weekend. Zapisy bezpośrednio przed turniejami przy boiskach w sobotę i w niedzielę w godz. 10-10.30. Ale warto pojawić się na plaży w Pustkowie również w inne dni. Można pograć w siatkówkę plażową i tenisa plażowego. Około południa można się poruszać w rytm muzyki pod okiem Uli Karpiuk z Wrocławia, która wraz z organizatorem turniejów plażówki zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego tańczenia zumby lub ćwiczeń aerobiku.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Kurier Szczeciński