Michniewicz: Albo wygramy i zagramy wielki finał
autor: P. SkibaCzesław Michniewicz, trener Pogoni Szczecin: Przed meczem analizowaliśmy spotkanie Górnika z Wisłą, bo rywal zagrał tam dobrze. Początek należał do nas. Później do głosu doszedł Górnik. Na szczęście zdobyliśmy gola w decydującym momencie. Cieszę się, że to Adam Frączczak, bo mówiłem na konferencji przedmeczowej, że wygląda na treningach świetnie. Wprowadziłem Robaka, żeby związać Górnika na własnej połowie. W destrukcji źle wyglądaliśmy i z ciężkim sumieniem ściągnąłem Łukasza Zwolińskiego, który ma świetny okres. Gdyby nie strzelił gola, trzymałbym go do końca.
Dobre dośrodkowanie Ricardo Nunesa, w tym przypadku nie na nos, ale na „maskę”. Później kolejna dobra akcja i Maks Rogalski świetnie to zmieścił. Powiedziałem chłopakom, że albo wygramy i zagramy wielki finał o ósemkę na Łazienkowskiej, albo finał pocieszenia o czapkę gruszek. Doceniam pracę poprzedników. Gdyby nie ich dotychczasowa praca, nie wytrzymalibyśmy tego tempa. Teraz jedziemy na swój finał do Warszawy.

autor: P. Skiba Józef Dankowski, trener Górnika Zabrze: Zacznę od tego, co jest niezwiązane bezpośrednio z meczem. Zmagaliśmy się z brakiem Romana Gergela. W tym wypadku liczyliśmy na Radka Sobolewskiego. Absencja ograniczyła pole manewru. Co do meczu: 3:1 - kto nie widział spotkania powie: łatwo i przyjemnie. Otóż nie! W pierwszej połowie nie graliśmy źle. Nie chcę wchodzić w kompetencje sędziego. Nie wiem, czy faulowany przy akcji bramkowej nie był Robert Jeż. Druga połowa przebiegła chyba zgodnie z życzeniem trenera Michniewicza, który chciał wciągnąć Górnika na własną połowę, kontrować i to się udało.
�r�d�o: pogonszczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: skryba1213

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2014/2015)
3:1 - 90' - Rogalski
Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 21. Sebastian Rudol, 14. Wojciech Golla, 23. Mateusz Matras, 15. Hubert Matynia - 7. Dominik Kun (68, 11. Marcin Robak), 6. Rafał Murawski, 17. Maksymilian Rogalski, 9. Adam Frączczak, 77. Ricardo Nunes - 93. Łukasz Zwoliński (78, 8. Michał Janota)

Górnik: 1. Pāvels Šteinbors - 26. Adam Danch, 2. Błażej Augustyn, 21. Mariusz Magiera - 17. Dominik Sadzawicki (65, 89. Wojciech Łuczak), 7. Rafał Kurzawa, 20. Erik Grendel, 18. Łukasz Madej (82, 5. Ołeksandr Szeweluchin), 81. Róbert Jež (58, 38. Bartosz Iwan), 4. Rafał Kosznik - 23. Szymon Skrzypczak

żółte kartki: Rudol, Rogalski, Matynia (Pogoń) - Kosznik, Augustyn (Górnik)
czerwona kartka: Augustyn (79' minuta, Górnik, za drugą żółtą kartkę) sędzia: Bartosz Frankowski (główny), Michał Obukowicz, Jakub Winkler (asystenci), Łukasz Szczech (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: kokej, Lukas1986 - dziękujemy