Na remis z Lechem
autor: kogutRemisem 1:1 zakończyło się pierwsze spotkanie Pogoni Szczecin po przerwie zimowej. Portowcy, pod wodzą Jana Kociana prowadzili niemal przez cały mecz, ale nie potrafili utrzymać tej przewagi do końca. Już w doliczonym czasie gry swojego pierwszego gola w polskiej Ekstraklasie zdobył Fin - Paulus Arajuuri. Lepiej w tej sytuacji mógł zachować się Radosław Janukiewicz, który cały mecz spisywał się bez zarzutu i gdyby nie ta sytuacja, to bez wątpienia byłby bohaterem spotkania.
Granatowo - Bordowi prowadzenie objęli już w trzeciej minucie ku uciesze niemal dziesięciu tysięcy kibiców, którzy w ten mroźny wieczór stawili się na stadionie przy ulicy Twardowskiego. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkowywał Nunes a formalności dopełnił Marcin Robak. W 22 minucie wyborną sytuację miał Kędziora, który główką próbował zaskoczyć Janukiewicza, jednak golkiper szczecińskiej Pogoni popisał się dobrą interwencją. Chwilę później Formella domagał się rzutu karnego, ale arbiter ukarał go żółtym kartonikiem. W 34 minucie faulowany w narożniku pola karnego był Robak, rzut wolny egzekwował Nunes, futbolówka zatańczyła w polu karnym, ale ostatecznie Marcin Robak posłał ją wysoko nad poprzeczką. Po chwili akcja przeniosła się na drugą stronę boiska i w opresji był Janukiewicz. Na szczęście dla Portowców duet Hamalainen - Formella nie zdołał zaskoczyć bramkarza Pogoni. W 44 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Rogalski i choć Gostomski wypluł piłkę, nie było nikogo kto mógłby ją skierować do siatki.

Po przerwie Lech zaczął coraz bardziej naciskać.
Już trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy kłopoty miał Janukiewicz. W 53 minucie naciskał Lovrencsics, który wykorzystał błąd Nunesa, ale golkiper szczecińskiej Pogoni zdołał go uprzedzić. Dziesięć minut później Hamalainen próbował strzelać z dystansu, ale bez powodzenia. Arbiter doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry i w 93 minucie Lech przeprowadził 'zabójczą' kontrę. Gergo Lovrencsics podał do Paulusa Arajuuri a ten posłał futbolówkę do bramki Pogoni.

Pogoń Szczecin - lech Poznań 1:1 (1:0)
3' 1:0 - Marcin Robak
93' 1:1 Arajuuri

Żółte kartki: Kamess, Rudol (Pogoń) - Trałka, Formella, Kowanacki, Jevtić (Lech)

Pogoń: Radosław Janukiewicz, Ricardo Nunes (70' Hubert Matynia), Wojciech Golla, Hernani, Adam Frączczak (31' Sebastian Rudol), Karol Danielak, Rafał Murawski, Maksymilian Rogalski, Vladimirs Kamess (63' Taku Murayama), Łukasz Zwoliński, Marcin Robak

Lech: Maciej Gostomski, Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Luis Henriquez, Dariusz Formella (46' Gergo Lovrencsics), Łukasz Trałka, Darko Jevtić, Kasper Hamalainen, Dawid Kownacki (61' Szymon Pawłowski), Vojo Ubiparip (72' David Holman)
�r�d�o: wlasne

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2014/2015)
Pogoń Szczecin Lech Poznań
1 1
14-02-2015 18:00
widzów: 9684
1:0 - 3' - Robak
1:1 - 90+4' - Arajuuri
Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 9. Adam Frączczak (31' 21. Sebastian Rudol), 14. Wojciech Golla, 44. Hernâni, 77. Ricardo Nunes (69' 15. Hubert Matynia) - 99. Vladimirs Kamešs (63' 13. Takuya Murayama), 17. Maksymilian Rogalski, 6. Rafał Murawski, 11. Marcin Robak, 20. Karol Danielak - 93. Łukasz Zwoliński

Lech: 33. Maciej Gostomski - 4. Tomasz Kędziora, 23. Paulus Arajuuri, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henríquez - 28. Dariusz Formella (46' 11. Gergő Lovrencsics), 6. Łukasz Trałka, 16. Darko Jevtić, 19. Kasper Hämäläinen, 24. Dawid Kownacki (60' 8. Szymon Pawłowski) - 14. Vojo Ubiparip (71' 20. Dávid Holman)

żółte kartki: Kamešs, Rudol (Pogoń)- Trałka, Formella, Kownacki, Jevtić (Lech) sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Dane pomógł uzupełnić: Ultrasgryfino - dziękujemy