Zdemolowani po przerwie
Boleśnie użądliła świnoujścian najlepsza ofensywa I ligi w tym roku. W Legnicy Flota Świnoujście poniosła największą porażkę w historii gier na zapleczu TME. Miedzianka w drugiej części wykorzystała grę w przewadze i zaaplikowała Wyspiarzom aż pięć bramek. Tyle samo goli świnoujścianie stracili w potyczkach z GKS-em Katowice i Bogdanką Łęczna. Z tą różnicą, że z Gieksą Flota przegrała 5:3, a z Bogdanką 5:2. Miedź, która do dziś nie potrafiła pokonać Wyspiarzy, w sobotnie popołudnie pomściła swoje dotychczasowe niepowodzenia.
Nic nie zapowiadało klęski Wyspiarzy w sobotnim meczu. Aktywny od pierwszych minut był Wojciech Łobodziński, który stwarzał największe zamieszanie w szeregach drużyny z wyspy Uznam. W 12. minucie błąd popełniła defensywa gospodarzy i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Miedzi znalazł się Charles Nwagou. Nigeryjczyk niestety ostatnio zapomniał jak się strzela i przegrał ten pojedynek, a kto wie jak potoczyłby się ten mecz. Flota mocno cofnięta czekała na rywali i próbowała grać z kontry. W 27. minucie zakotłowało się w polu karnym Miedzi, lecz żaden z Wyspiarzy nie potrafił go wykorzystać. Gospodarze odpowiedzieli po chwili, kiedy to po rzucie rożnym tuż nad poprzeczką główkował Mateusz Szczepaniak.

Dramat przyjezdnych rozpoczął się w 51. minucie. Łukasz Sołowiej w polu karnym wcielił się w rolę bramkarza, jednak za zagranie ręką arbiter musiał ukarać go czerwoną kartką i wskazał na wapno. Z jedenastego metra nie pomylił się Wojciech Łobodziński i Miedź wyszła na prowadzenie. Grająca w dziesiątkę Flota dała się zdominować. Legniczanie poczuli krew i coraz częściej naciskali na bramkę Wyspiarzy. Dwoił się i troił Yannick Kakoko, który w 60. minucie uderzył tuż nad poprzeczką po rzucie wolnym. Kilkanaście minut później strzał Mateusza Szczepaniaka odbił Łukasz Sapela, a dobijający z bliska Jorge Kadu nie trafił w bramkę. W 76. minucie bramkarz Floty zablokował strzał Yannicka Kakoko, jednak do piłki dopadł Mateusz Szczepaniak i trafił na 2:0. Dwie minuty później ten sam piłkarz znów skutecznie wykańczał akcję i dobijając uderzenie Mateusza Zatwarnickiego, ustrzelił dublet. W 83. i 90. minucie dublet zanotował Yannick Kakoko. Najpierw trafił po indywidualnym rajdzie, a wynik meczu ustalił strzałem zza szesnastki. W doliczonym czasie gry Łukasz Sapela uratował swój zespół przed większą klęską, kiedy to obronił rzut karny Radosława Bartoszewicza.

5:0 - 90' - Kakoko
Miedź: 30. Dawid Smug, 19. Grzegorz Bartczak, 16. Radosław Bartoszewicz, 24. Tomasz Midzierski, 5. Adrian Woźniczka, 29. Marcin Garuch (80' 18. Kamil Zieliński), 10. Yannick Kakoko, 7. Mateusz Szczepaniak, 9. Tadas Labukas (84' 77. Adam Wasilewski), 4. Wojciech Łobodziński, 23. Jorge Kadu (69' 33. Mateusz Zatwarnick)

Flota: 1. Łukasz Sapela, 4. Michał Stasiak, 6. Marek Opałacz, 7. Łukasz Sołowiej, 9. Charles Nwagou, 10. Dawid Kort (80' 8. Marek Niewiada), 14. Daniel Brud, 16. Paweł Lisowski, 20. Przemysław Kocot, 23. Daniel Bujok, 33. Arkadiusz Reca

żółte kartki: Woźniczka, Kakoko, Garuch (Miedź) - Opałacz, Bujok (Flota)
Czerwona kartka:Flota-Łukasz Sołowiej-52 minuta. sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)

Dane pomógł uzupełnić: Lukas1986 - dziękujemy