Zatrzymać Dolcan
Wsypę Uznam w tej kolejce odwiedzi Dolcan Ząbki. Podwarszawski klub jest w wysokiej formie w tym roku i będzie chciał podtrzymać serię zwycięstw. Świnoujścianie radzą sobie całkiem nieźle, co na pewno cieszy po zimowych zawirowaniach. Bez wątpienia stać ich na przerwanie serii ząbczan.
Dolcan Ząbki w I lidze występuje nieprzerwanie od sezonu 2008/09. Jest to obok GKS-u Katowice rywal, z którym świnoujścianie najczęściej rywalizowali na tym szczeblu rozgrywkowym. Bilans rozegranych dotychczas trzynastu meczów pomiędzy tymi drużynami jest nieznacznie lepszy dla Floty (sześć zwycięstw, dwa remisy, pięć porażek - bramki 15:15). W jesiennym meczu tych drużyn padł remis 1:1. Wyspiarze co prawda objęli prowadzenie w Ząbkach w 87. minucie po bramce Sebastiana Olszara, ale punkt Dolcanowi uratował w 93. minucie Norbert Neumann.

Podopieczni Dariusza Dźwigały w tym roku rozegrali już trzy ligowe mecze. Ząbcznie łatwo uporali się na wyjeździe z Miedzią Legnica 3:0, a w domu pokonali lidera rozgrywek, Termalike Bruk-Bet Nieciecza 3:1 oraz ostatni w lidze Widzew Łódź 2:1. Zimą Dolcan nie stracił, a zyskał na jakości. Wypożyczony z Legii Warszawa Michał Bajdur w trzech meczach zdobył dwie bramki. Ponadto w dobrej formie są Rafał Grzelak, Rafał Leszczyński, Damian Świerblewski oraz Grzegorz Piesio, który po tym sezonie przenosi się do GKS-u Bełchatów.

W zespole gości obędzie się bez absencji. Romuald Szukiełowicz nie będzie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Łukasza Sołowieja, a występ Marka Opałacza stoi pod znakiem zapytania. Być może w drużynie zadebiutuje pozyskany ostatnio Przemysław Kocot.

I liga (2014/2015)
Flota Świnoujście Dolcan Ząbki
0 1
21-03-2015 15:00
widzów: 900
0:1 - 17' - Tarnowski dodaj video
Flota: 1. Łukasz Sapela, 17. Przemysław Kocot, 4. Michał Stasiak, 6. Marek Opałacz, 23. Daniel Bujok, 5. Tomasz Margol, 8. Marek Niewiada, 16. Paweł Lisowski (46' 10. Dawid Kort), 14. Daniel Brud, 18. Keon Daniel (46' 33. Arkadiusz Reca), 9. Charles Nwaogu

Dolcan: 1. Rafał Leszczyński, 8. Mateusz Długołęcki, 16. Mateusz Cichocki, 19. Rafał Grzelak, 14. Damian Jakubik, 23. Szymon Matuszek, 20. Bartosz Osoliński (86' 6. Piotr Klepczarek), 7. Michał Bajdur (77' 4. Sebastian Bartlewski), 11. Damian Kądzior (69' 24. Damian Świerblewski), 9. Paweł Tarnowski, 13. Grzegorz Piesio

żółte kartki: Stasiak, Margol, Opałacz (Flota) - Długołęcki, Matuszek, Świerblewski (Dolcan) sędzia: Dominik Sulikowski (główny), Marek Arys, Marek Szerszeń (asystenci), Łukasz Ostrowski (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: kokej, royal447 - dziękujemy