Porażka po pucharze
Drugoligowe zmagania w 2015 roku Błękitni Stargard rozpoczęli od porażki. Tym samym podium oddaliło się od stargardzian na siedem punktów. Przyjezdni już do przerwy prowadzili w Stargardzie 2:0. W 16. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Rafała Niziołek, a 42. minucie podwyższył Marcin Nowacki. Stargardzianie także mieli swoje sytuacje, ale dobrze dysponowany był bramkarz MKS-u, Oskar Pogorzelec.
Największe kłopoty defensywie gości sprawiał Wojciech Fadecki, który często bardzo łatwo radził sobie z obrońcami MKS-u. Dogodne okazje, jeszcze przy stanie 1:0 dla gości mieli Radosław Wiśniewski czy Bartosz Flis. Po strzale tego drugiego fatalnie przestrzelił Kamil Zieliński, ale na jego szczęście gdyby trafił do bramki, gol nie zostałby uznany, ponieważ był na spalonym.

Tuż po przerwie groźnie na bramkę gości główkował Maciej Liśkiewicz, ale trafił prosto w interweniującego golkipera. Nad poprzeczką uderzali natomiast Ariel WawszczykBartosz Flis. Stargardzianie swoją przewagę udokumentowali dopiero w 82. minucie gry, kiedy z główki do bramki trafił Sebastian Inczewski. Miejscowi fani mieli jeszcze nadzieję, że Błękitni będą w stanie chociaż zremisować. Tak się jednak nie stało. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Tomasz Swędrowski, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Błękitni Stargard: 1. Marek Ufnal - 8. Andrzej Kotłowski, 11. Maciej Liśkiewicz, 19.Tomasz Pustelnik, 6. Ariel Wawszczyk - 18. Wojciech Fadecki, 20.Bartłomiej Poczobut (63, 9. Sebastian Inczewski), 14. Bartosz Flis, 16.Radosław Wiśniewski (46, 10. Robert Gajda), 24. Rafał Gutowski (46, 5.Bartłomiej Zdunek) - 13. Kamil Zieliński (64, 25. Oskar Fijałkowski).

MKS Kluczbork: 1. Oskar Pogorzelec - 11. Adam Orłowicz, 17. Łukasz Ganowicz, 4. Mateusz Arian, 5. Rafał Niziołek - 7. Marcin Tomaszewski, 10. Tomasz Swędrowski, 13. Marcin Nowacki, 23.Michał Kojder (70, 18. Jakub Grzegorzewski), 6. Łukasz Reinhard (62, 21. Krzysztof Wolkiewicz) - 8. Piotr Giel (13, 77. Piotr Burski; 90, 14. Miłosz Reisch).

1-3 Swędrowski 90’+4’
Błękitni: Ufnal – Kotłowski, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk – Poczobut (61’ Inczewski) – Fadecki, Flis, Gutowski (46’ Zdunek) – Wiśniewski (46’ Gajda), Zieliński (63’ Fijałkowski)
MKS: Pogorzelec – Orłowicz, Ganowski, Arian, Tomaszewski – Nowacki – Niziołek, Kojder (69’ Grzegorzewski), Reinhard (63’ Wolkiewicz) – Swędrowski, Giel (12’ Burski)

żk.: Reinhard, Tomaszewski, Burski (MKS) sędzia: Kornel Paszkiewicz (główny), Krzysztof Stępień, Damian Sylwestrzak (asystenci), Łukasz Ostrowski (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: Tauri, pka - dziękujemy