Ciężka przeprawa z Górnikiem
autor: tasiaBłękitni Stargard zdobyli komplet punktów pokonując 2:1 Górnik Wałbrzych w ostatnim meczu przed własną publicznością w tym roku.
Tym razem podopieczni trenera Krzysztofa Kapuścińskiego zagrali słabsze zawody i szczególnie w pierwszej połowie mieli ogromne problemy z rozgrywaniem piłki. Mimo tego w drugiej połowie dzięki bramce Sebastiana Inczewskiego i samobójczej Filipe na koniec cieszyli się ze zdobycia trzech punktów.

O pierwszej połowie należy jak najszybciej zapomnieć. Była to bodajże najsłabsza połowa w wykonaniu biało-niebieskich w całym roku. Błękitni nie potrafili rozegrać kilku podań nie mówiąc o jakichkolwiek strzałach na bramkę Janiczaka. Goście grali szybko piłką i co chwilę stwarzali zagrożenie pod stargardzką bramką. Po jedynym takim zagraniu piłki w pole karne w 20 minucie Orłowski głową wpakował piłkę do bramki.
Górnik do końca tej części atakował i starał się podwyższyć prowadzenie. Na szczęście gospodarzy, piłka nie znalazła drogi do bramki Marka Ufnala i na przerwę było tylko schodziliśmy ze stratą jednej bramki.

W drugiej połowie na boisku zobaczyliśmy Sebastiana Inczewskiego oraz pierwszy raz w tym sezonie drugiego trenera Błękitnych Jarosława Piskorza (na zdjęciu). I to właśnie ta dwójka zmieniła obraz gry Błękitnych. Inczewski walczył w ataku, a Piskorz uspokoił grę w środku pola i dogrywał w pole karne bardzo groźne piłki. Po stałym fragmencie gry i biciu rzutu rożnego przez Piskorza w 63 minucie najlepiej w polu karnym odnalazł się Inczewski, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Błękitni widząc słabsza dyspozycję Górnika zaatakowali jeszcze mocniej. W 79 minucie po kolejnej groźnej piłce wrzuconej przez Piskorza, piłkarz Górnika Filipe naciskany przez Inczewskiego tak niefortunnie kopnął piłkę, że ta przelobowała bezradnego bramkarza i wpadła do bramki. W końcówce Górnik jeszcze zaatakował jednak wynik do samego końca nie uległ już zmianie.

Błękitni pożegnali się więc z własną publicznością zdobyciem kompletu punktów. Za tydzień rozegrają ostatni mecz w tym roku z drugiej kolejki rundy wiosennej. Na wyjeździe zmierza się z Wisłą Puławy, którą w sierpniu pokonali w Stargardzie, aż 4:0. Mecz z Wisłą zostanie rozegrany 29 listopada o godzinie 16:00.

widzów: 400
bramki: 19' Orłowski(Górnik) / 63' Inczewski (Błękitni), 79' Felix (Górnik) - samobójcza
Błękitni:Ufnal, Kosakiewicz (59' Murawski), Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk - Wojtasiak, Fijałkowski (60' Piskorz), Gutowski, Fadecki (46' Inczewski), Filipowicz, Gajda

Górnik: Janiczak, Michalak D., Wepa, Śmiałkowski, Moszyk (88' Surmaj), Cichocki, Sawicki, Felix, Michalak G. (73' Oświęcimka), Orłowski, Bronisławski

żółte kartki: 6' Orłowski, 86' Cichocki, 89' Michalak D. (Górnik) / 39' Fijałkowski, 90' Piskorz (Błękitni) sędzia: Sędzia główny: Marcin Bielawski – Mysłowice, asystent 1: Zbigniew Szymanek, asystent 2: Mateusz Bielawski, techniczny: Adrian Markiewicz – Śląski ZPN

Dane pomogli uzupełnić: Tauri, Tauri - dziękujemy