Sarmata nadal nie pokonany
W siódmej kolejce spotkań o mistrzostwo Klasy Okręgowej, Sarmata Dobra wygrał 1:0 na zawsze "gorącym" boisku w Vielgovii i nadal pozostaje drużyną bez porażki w tegorocznym sezonie. Spotkanie przy dużym zainteresowaniu publiczności zostało rozegrane w bardzo sportowej atmosferze na co główny wpływ miało wzorowe zachowanie kibiców obu drużyn. Drużyna Vielgovii, której od 1 września sponsorem strategicznym jest Port Lotniczy Goleniów, od początku narzuciła ostre tempo gry i tylko znakomita postawa w bramce Sarmaty Damiana Brodowicza lub mała skuteczność napastnika Vielgovii, Skuratowskiego sprawiły, że trzy doskonałe sytuacje w pierwszych 10 minutach nie zostały wykorzystane. Pierwszym ostrzeżeniem dla gospodarzy była akcja w 10 minucie meczu, kiedy to kończący akcję zawodników Sarmaty Dawid Dudek przestrzelił nad bramką Vielgovii z 2 metrów.

W 24 minucie padła jedyna bramka tego meczu, silny strzał Emiliana Kamińskiego sparował bramkarz Vielgovii, lecz uczynił to tak niefortunnie, że piłka spadła wprost na Krzysztofa Kieruzela, który strzałem głową z ok. 8 metrów uzyskał dla Sarmaty prowadzenie. Po zdobyciu prowadzenia stroną atakującą i przeważającą był w dalszym ciągu zespół Sarmaty lecz żadnemu z jego zawodników nie udało się podwyższyć prowadzenia. Ostatnie 15 minut meczu to ponowna przewaga gospodarzy, lecz poprawna gra całej drużyny Sarmaty w obronie, z Jarosławem Jaszczukiem na czele, w meczach wyjazdowych ( w czterech meczach jedyną bramkę jaką stracili padła w Łobzie ze strzału samobójczego) sprawiły, że gospodarzom nie udało się strzelić wyrównującej bramki.

Vielgovia Szczecin - Sarmata Dobra 0:1 (0:1)

relacjďż˝ dodaďż˝: estan52