Pewne zwycięstwo Sarmaty
W sobotnie popołudnie Sarmata Dobra pewnie 3:1 (1:0) pokonał Masovię Maszewo i od początku rozgrywek zajmuje miejsce w ścisłej czołówce tabeli będąc nadal drużyną, która nie zaznała porażki. Przez pierwsze dwadzieścia minut nic nie zapowiadało, że widzowie będą świadkami dobrego i ciekawego meczu. Drużyna Sarmaty mając chyba w pamięci wiosenną porażkę 0:1, grała w pierwszych minutach trochę bojaźliwie ze wzmocnioną obroną. Przełom nastąpił w 27 minucie, kiedy to Damian Padziński technicznym uderzeniem pokonał bramkarza Masovi Grzegorza Buczmę. Po zdobyciu prowadzenia gra stała się bardzo szybka, i obu drużynom zależało bardzo na zmianie wyniku. Zawodnicy Sarmaty zmarnowali kilka dogodnych sytuacji, lecz chyba najlepszą zepsuł w 36’ pomocnik Masovi Marcin Wolak, który po minięciu bramkarza Sarmaty Damiana Brodowicza nie trafił do pustej bramki.

Już pierwsza akcja w drugiej połowie zakończyła się zdobyciem drugiej bramki przez Sarmatę; Damian Padziński, zacentrował wzdłuż bramki Masovii a będący przed bramką Krzysztof Kieruzel ładnym strzałem głową podwyższył wynik na 2:0. W 65’ Damian Padziński zdobywa kolejną bramkę i Sarmata w tym momencie prowadziła 3:0. Ostatnie minuty to ambitna gra zawodników Masovii chcących zmienić niekorzystny wynik swojej drużyny, tym bardziej, że po drugiej żółtej kartce w 70’ z gry został wykluczony Damian Anulicz i Sarmata kończył grę w „10-tkę”. Wysiłek gości powiódł się częściowo, w 87’, kiedy to za zagranie ręką w polu karnym sędzia podyktował rzut karny a Mariusz Rola zamienił go na bramkę i zmniejszył rozmiary porażki Masovi na 1:3.

Oprócz dobrego widowiska sportowego należy podkreślić dobrą postawę kibiców obu drużyn, którzy po raz kolejny dali przykład poprawnego kibicowania.

W przedmeczu juniorów Sarmata przegrał, z Masovią 1:3.

3:1 - 87' - Mariusz Rola
Sarmata: Brodowicz - Jaszczuk, Pacelt, Grzelak, Dzierbicki, Bonifrowski, Surma, Kieruzel, Olechnowicz, Padziński, Dudek oraz Mikołowski, Anulicz, Załęcki, Kamiński, Bagiński
Masovia: Buczma, Chomont, Rola, Siemaszko, Wino, Osesik (c), Kozakowski, Zwolak, Mazur, Izdebski, Domaradzki oraz Łyś, Babicki, Kisicki, Szpakowski.

żółte kartki: Olechnowicz, Grzelak, Bonifrowski, Anulicz (Sarmata); Chomont, Siemaszko, Rola (Masovia)
czerwone kartki: Anulicz - 70' -za dwie żółte (Sarmata) sędzia: Broda jako główny, Sarbiewski i Nawojski jako asystenci

Dane pomogli uzupełnić: kichu, SARMATA, estan52 - dziękujemy