Brud na wagę awansu
autor: mksflota.swinoujscie.pl Świnoujścianie zapewnili sobie dzisiaj awans do 1/16 finału Pucharu Polski. W środowe popołudnie Wyspiarze ograli Wigry Suwałki 2:0 (2:0). Do sukcesu Flotę Świnoujście poprowadził rodowity krakowianin, Daniel Brud (na zdjęciu). Wychowanek Wisły Kraków zdobyły obie bramki dla zespołu z wyspy Uznam. Były to jego premierowe trafienia dla świnoujskiego klubu. W kolejnej rundzie Pucharu Polski Wyspiarze zmierzą się z klubem z T-Mobile Ekstraklasy. Rywala poznają jutro o godzinie 11:30.
Obie drużyny chaotycznie poczynały sobie na boisku w pierwszych minutach gry. Okazję na gola mieli przyjezdni, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, nad bramką uderzył Adrian Karankiewicz. Z letargu piłkarzy wybudził gwizdek arbitra w 14 minucie. W polu karnym gości Artur Bogusz sfaulował Sebastiana Olszara, co zakończyło się jedenastką dla świnoujścian. Na wapnie piłkę ustawił Daniel Brud, który pewnym strzałem pokonał Hieronima Zocha. Gol nie odmienił obrazu gry. Jedni i drudzy próbowali, ale brakowało pomysłu i celności. Dość niespodziewanie w 39 minucie, Wyspiarze zdobyli drugą bramkę. Po rajdzie Sebastiana Olszara i interwencji golkipera, piłka trafiła pod nogi Daniela Bruda, a ten bez trudu wpakował ją do pustej bramki. Jeszcze przed przerwą mogło być 3:0, jednak sytuację sam na sam zmarnował Dawid Kort.

Dawid Kort okazję miał także niedługo po pierwszym gwizdku po przerwie. 19-latek pod naporem obrońcy nie zdołał jednak pokonać bramkarza Wigier. Wyspiarze choć nie grali wielkiego spotkania, kontrolowali jego przebieg. Darko Brljaka do interwencji zmusił Bartosz Biel, ale był to jeden z nielicznych celnych strzałów oddanych przez gości. Dobić mógł i powinien, przyjezdnych Sebastian Olszar. Napastnik Floty Świnoujście przegrał jednak pojedynek sam na sam z Hieronimem Zochem w 87 minucie meczu.

Puchar Polski (2014/2015)
Flota Świnoujście Wigry Suwałki
2 0
13-08-2014 18:00
1:0 - Daniel Brud (k.) 15'
2:0 - Daniel Brud 39'
FLOTA: Darko Brljak - Łukasz Sołowiej (70 Sławomir Cienciała), Michał Stasiak, Marek Opałacz - Sebastian Kamiński, Marek Niewiada, Daniel Brud, Paweł Lisowski, Dawid Kort (75 Kamil Zieliński), Nenad Erić - Sebastian Olszar (90 Mateusz Marynowski)

WIGRY: Hieronim Zoch - Jakub Bartkowski, Kamil Wenger, Adrian Karankiewicz, Artur Bogusz - Mateusz Żebrowski (63 Piotr Karłowicz), Daniel Michałowski (63 Kamil Lauryn), Karol Drągowski (78 Bartosz Widejko), Bartosz Bujalski, Bartosz Biel - Sebastian Radzio

żółte kartki: Sołowiej, Zieliński - Lauryn. sędzia: Marek Opaliński (główny), Artur Załęczny, Marcin Czerwiński (asystenci), Marek Dłubała (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: Lukas1986, Bengoro - dziękujemy