Flota trafiona i zatopiona w Płocku
Nie udało się Wyspiarzom zaokrąglić liczby pojedynków bez porażki. We wczorajszym meczu w Płocku Flota przegrała z tamtejszą Wisłą 2:0. Dla Nafciarzy był to już czwarty z rzędu meczu w którym wygrali i nie stracili gola. Świnoujścianie zakończyli świetną serię dziewięciu potyczek bez porażki. Lekki niedosyt na pewno pozostał, tym bardziej, że w pierwszych minutach meczu to Flota była bliżej zdobycia gola. Najbliższe spotkanie świnoujścianie rozegrają w najbliższy piątek. Ich rywalem będą Wigry Suwałki.
W okolicy 10. minuty sobotniego spotkania Wyspiarze stworzyli sobie dwie bardzo groźne sytuacje. Arkadiusz Reca ładnie pociągnął akcję prawą stroną, wbiegł w pole karne i podał piłkę do Sebastiana Olszara. Snajper Floty łatwo uporał się z Bartłomiejem Sielewskim i oddał silny strzał z sześciu metrów. Na szczęście dla gospodarzy zawodnik Floty miał mało miejsca i czasu, i uderzył prosto w Seweryna Kiełpina. Kolejną akcję przerzutem z lewej na prawą flankę rozpoczął Rafał Grzelak. Na prawej stronie znów odważnie ruszył Sebastian Kamiński, a jego podanie zgrał Sebastian Olszar. Piłka ostatecznie trafiła do Charlesa Nwaogu, jednak Nigeryjczyk z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę. Mimo przewagi Wyspiarzy, to Nafciarze zdołali otworzyć wynik meczu. W 29. minucie świnoujścianie pozostawili za dużo miejsca Jackowi Góralskiemu. Ten zdecydował się na strzał z dystansu, co zaowocowało pięknym golem dla Wisły. Goście mogli wyrównać jeszcze przed przerwą. Dobrze z rzutu rożnego dośrodkował Rafał Grzelak, ale Arkadiusz Reca główkował tuż obok bramki.

Niedługo po przerwie gola dla Floty zdobył Charlesa Nwaogu, ale arbiter wcześniej dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Bliski szczęścia był także Rafał Grzelak, jednak uderzył tuż obok bramki Wisły. Tuż po godzinie gry to Wiślacy zadali drugi cios. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki najwyżej wyskoczył Marko Radić, który silną główką ulokował futbolówkę pomiędzy nogami Darko Brljaka. Asystę przy jego golu zaliczył Łukasz Kacprzycki, który w 76. minucie znów dobrym podaniem obsłużył swojego kolegę. Tym razem silny strzał Krzysztofa Janusa odbił Darko Brljaka. Wyspiarzy nie było już stać na odrobienie wyniku. Od 86. minuty Wiślacy grali w dziesiątkę, po tym jak urazu nabawił się Marko Radić, a trener gospodarzy wykorzystał limit zmian. Mimo gry w przewadze świnoujścianie nie zdołali zagrozić bramce Wisły i ostatecznie przegrali w Płocku 2:0.

2:0 - 62' - Radić
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Sielewski, 14. Marko Radić, 16. Fabian Hiszpański (55' 2. Patryk Stępiński) - 4. Jacek Góralski, 18. Piotr Wlazło - 7. Krzysztof Janus, 41. Dimitar Iliev, 22. Łukasz Kacprzycki (80' 13. Dawid Jabłoński) - 9. Marcin Krzywicki (71' 10. Piotr Ruszkul)

Flota: 1. Darko Brljak - 7. Łukasz Sołowiej, 17. Michał Stasiak, 6. Marek Opałacz - 15. Sebastian Kamiński, 8. Marek Niewiada, 26. Dawid Kort (74' 21. Dawid Retlewski), 11. Rafał Grzelak, 19. Arkadiusz Reca - 33. Sebastian Olszar, 13. Charles Nwaogu (84' 2. Sebastian Zalepa)

Żółte kartki: Kort, Nwaogu, Sołowiej (Flota) sędzia: Piotr Idzik (główny), Jakub Wójcik, Dariusz Ignatowski (asystenci). Tomasz Nowicki (techniczny)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy

Flota trafiona i zatopiona w Płocku (royal447)