Dogonili i wyprzedzili
autor: P. Zgraja Ciągle na wysokiej fali znajdują się Wyspiarze. W sobotę zanotowali oni dziewiąty z rzędu mecz bez porażki. Ciągle nie możemy wyjść z podziwu dla Tomasza Kafarskiego i jego podopiecznych. Miało być bardzo trudno i z widmem spadku z ligi. Jest dobrze i w czołówce tabeli. Oby tak było dalej Królowo Pomorza Zachodniego.
Ze spokoju kibiców na wyspie Uznam w sobotnie popołudnie wybił Tomasz Mikołajczak. Po faulu w polu karnym goście otrzymali rzut karny, który pewnie na gola zamienił najlepszy snajper Chojniczanki. Była to jego rehabilitacja za niestrzeloną jedenastkę w meczu na wyspie Uznam z ubiegłego sezonu. Wyspiarze rzucili się do odrabiania strat, ale zespół z Chojnic umiejętnie bronił prowadzenia. W 28. minucie goście mogli podwyższyć prowadzenie. Na szczęście dla świnoujścian Tomasz Mikołajczak huknął w słupek bramki Floty. Kilka minut wcześniej to Wyspiarze domagali się rzutu karnego, po tym jak ręką w polu karnym zagrał Piotr Kieruzel. Na boisku nie brakowało walki, momentami było jej nawet chyba za dużo, a nastroje kartkami temperował arbiter główny. Tuż przed przerwą znów gola mógł zdobyć Tomasz Mikołajczak, lecz tym razem uderzył nad poprzeczką.

Flota z impetem ruszyła na przyjezdnych po przerwie. W 52. minucie silny strzał Arkadiusza Recy odbił Michał Dumieński, a poprawka Daniela Bruda była niecelna. Swoją przewagę gospodarze udokumentowali po godzinie gry. Chłodny umysł po zamieszaniu w szesnastce zachował Sebastian Olszar, który z bliska wpakował piłkę do bramki. Kolejny kwadrans gry był bardziej spokojny, ale w 76. minucie Wyspiarze zadali kolejny cios. Swoich były kolegów pogrążył Arkadiusz Reca i zrobiło się 2:1. W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla Floty Świnoujście zdobył Sebastian Olszar. Arbiter uznał jednak, że piłkarz Floty był na ofsajdzie i gola nie uznał. Chwilę później usłyszeliśmy końcowy gwizdek i wygrana gospodarzy stała się faktem.

2:1 - Arkadiusz Reca 76'
FLOTA: Darko Brljak, Łukasz Sołowiej, Michał Stasiak, Marek Opałacz, Sebastian Kamiński, Marek Niewiada, Daniel Brud (74' Dawid Kort), Rafał Grzelak, Arkadiusz Reca (77' Nenad Erić), Sebastian Olszar, Charles Nwaogu (84' Dawid Retlewski)

CHOJNICZANKA: Michał Dumieński, Daniel Chyła, Piotr Kieruzel, Błażej Radler, Przemysław Pietruszka, Marek Gancarczyk, Paweł Zawistowski, Krystian Feciuch, Tomasz Mikołajczak, Bartłomiej Niedziela (78' Wojciech Lisowski), Rafał Siemaszko (64' Paweł Iwanicki)

żółte kartki: Marek Niewiada, Daniel Brud, Sebastian Kamiński, Marek Opałacz (Flota)/
Marek Gancarczyk, Paweł Zawistowski (Chojniczanka) sędzia: Sebastian Tarnowski (główny), Adam Kupsik, Waldemar Socha (asystenci), Piotr Idzik (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, skryba1213 - dziękujemy