Błękitni zagrali kolejny raz znakomite zawody
autor: tasiaBłękitni zagrali kolejny raz znakomite zawody.
Grali przez całe spotkanie piłką i co najważniejsze na zero z tyłu. Był to drugi mecz ligowy kiedy Błękitni nie tracą gola. Na chwilę obecną dzięki zwycięstwu w ubiegłym tygodniu w Wałbrzychu 1:0, oraz dzisiejszej wygranej 4:0, Błękitni są liderem rozgrywek II ligi centralnej. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych trenerów Krzysztofa Kapuścińskiego i Jarosława Piskorza.
Już w 9 minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska Ariela Wawszczyka na bramkę zamienił Oskar Fijałkowski. Piękna bramka strzelona głową przez Fijałkowskiego była jego pierwszą w barwach biało-niebieskich. Kolejną bramkę po stałym fragmencie gry i dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił stoper Maciej Liskiewicz. Goście w pierwszej części spotkania mogli strzelić kontaktową bramkę. W sytuacji sam na sam z napastnikiem gości pojedynek wygrał nasz bramkarz Marek Ufnal. Podobny pojedynek wygrał bramkarz Wisły z Wojtkiem Fadeckim.

W drugiej połowie Błękitni dalej dominowali. Fadecki, wychodząc w polu karnym na dobrą pozycję został sfaulowany, a do rzutu karnego podszedł Michał Magnuski. Jego strzał idealnie wyczuł bramkarz Wisły. Co się nie udało Magnuskiemu udało się w 63 minucie Gajdzie. Nasz weteran w ataku idealnie wyszedł na czystą pozycję i został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym. Sędzia drugi raz wskazał na jedenasty metr, a do jedenastki podszedł sam poszkodowany. Gajda zachował się jak profesor, idealnie umieszczając piłkę w siatce. W 82 minucie Łukasz Kosakiewicz popisał się rajdem prawą strona boiska, wyszedł na czysta pozycję i strzałem w długi róg ustanowił wynik tego spotkania na 4:0.

W dzisiejszym spotkaniu kibice mogli pierwszy raz zasiąść na nowej zadaszonej trybunie od strony zachodniej stadionu. Pierwszy raz funkcjonował również elektroniczny system sprzedaży biletów. Mimo, że część kibiców, która przyszła na mecz na ostatnią chwilę musiała odstać kilkanaście minut przy kasach, większość kibiców weszła na obiekt bez większych problemów. Zachęcamy kolejny raz wszystkich kibiców, aby w przyszłości kupowali bilety w przedsprzedaży lub za pośrednictwem sprzedaży internetowej poprzez stronę www.bilet.pax.pl Pozwoli to uniknąć kolejek i nieporozumień przy kasach w dniu meczu.

Kolejne spotkanie Błękitni zagrają w Stargardzie już w najbliższą środę. W I rundzie Pucharu Polski zagrają z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice. Początek spotkania w środę 13 sierpnia o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim przy ul. Ceglanej. Bilety są już dostępne w przedsprzedaży oraz na stronie www.bilet.pax.pl w cenie 12 zł normalny i 7 zł ulgowy. W dniu mecze kasy będą otwarte od godziny 15:30.
Natomiast w kolejnym meczu ligowym Błękitni zagrają za tydzień w Kluczborku z tamtejszym MKSem.

4:0 - Łukasz Kosakiewicz 82'
Błękitni: 1. Marek Ufnal - 3. Piotr Wojtasiak, 19. Tomasz Pustelnik, 11. Maciej Liśkiewicz, 6. Ariel Wawszczyk - 24. Maciej Więcek (81, 23. Łukasz Kosakiewicz), 25. Oskar Fijałkowski (85, 13. Sebastian Murawski), 18. Wojciech Fadecki (74, 5. Bartłomiej Zdunek), 16. Michał Magnuski (61, 10. Robert Gajda), 14. Bartosz Flis - 15. Krzysztof Filipowicz

Wisła: 33. Michał Leszczyński - 2. Chris Edwards, 22. Norbert Jędrzejczyk, 3. Mateusz Pielach, 15. Karol Barański (65, 19. Jason Gorskie) - 24. Rafał Lisiecki (78, 8. Dawid Pożak), 9. Rafał Wiącek, 23. Maciej Machalski (68, 10. Cwetan Filipow), 11. Konrad Nowak, 5. Tomasz Sedlewski - 6. Jarosław Niezgoda

żółte kartki: Fijałkowski (Błękitni)- Sedlewski, Jędrzejczyk (Wisła)
czerwona kartka: Chris Edwards (58. minuta, Wisła, za brutalny faul) sędzia: Szymon Lizak (główny), Maciej Cebulski, Wojciech Brenk (asystenci), Kamil Waskowski (techniczny) (Wielkopolski ZPN)

Dane pomogli uzupełnić: Dziki, skryba1213, Tauri, MK30, Bengoro - dziękujemy