Śląsk minimalnie lepszy
autor: slaskwroclaw.pl Dobrze na tle ekstraklasowego Śląska Wrocław zaprezentowali się Wyspiarze. Wrocławianie wygrali 1:0 po golu w pierwszej połowie. Już w 8 minucie do bramki Floty trafił Flavio Paixao, ale gol nie został uznany, ponieważ gracz Śląska był na spalonym. Kilka minut później dwie stuprocentowe sytuacje zmarnowali świnoujścianie. Pierwszą zepsuł Kamil Zieliński, drugą Sebastian Olszar. W obu przypadkach wrocławian uratował ich bramkarz, Wojciech Pawłowski.
Śląsk objął prowadzenie w 26 minucie meczu. Po dośrodkowaniu Sebastiana Mili, w szesnastce Floty zapanował chaos. W nim najlepiej odnalazł się Tomasz Hołota, który silnym strzałem pokonał Marcina Skrzeszewskiego. Śląsk jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć prowadzenie. Najpierw w poprzeczkę z rzutu wolnego trafił Sebastian Mila, a tuż nad poprzeczką uderzył Flavio Paixao. Portugalczyk zmarnował dokładne podanie od Roberta Picha.

W drugiej połowie przeważali gospodarze. W 70 minucie spotkania sytuację sam na sam z Marcinem Skrzeszewskim przegrał Karol Angielski. Okazję mieli także przyjezdni. Najlepszą miał Patrick Majcher, jednak jego uderzenie w długi róg zdołał obronić Wojciech Pawłowski.

Śląsk Wrocław: 1. Wojciech Pawłowski - 23. Paweł Zieliński (74, 30. Kamil Dankowski), 15. Rafał Grodzicki (46, 36. Piotr Celeban), 17. Mariusz Pawelec, 19. Dudu Paraíba - 6. Tomasz Hołota (46, 8. Mateusz Machaj), 20. Lukáš Droppa, 4. Tom Hateley, 11. Sebastian Mila (64, 2. Krzysztof Ostrowski), 10. Róbert Pich (46, 7. Sebino Plaku) - 28. Flávio Paixão (64, 14. Karol Angielski)

Flota Świnoujście: 12. Marcin Skrzeszewski (78, 1. Jakub Kosiorek) - 6. Marek Opałacz (74, 7. Łukasz Sołowiej), 17. Michał Stasiak (67, 3. Arkadiusz Jasitczak), 18. Sławomir Cienciała (46, 2. Sebastian Zalepa), 14. Daniel Brud (60, 8. Marek Niewiada), 16. Paweł Lisowski (76, 4. Mateusz Marynowski), 5. Arkadiusz Reca (52, 9. Nenad Erić), 11. Rafał Grzelak (70, 20. Ensar Arifović), 15. Sebastian Kamiński (64, 19. Rafał Gorczyca), 22. Sebastian Olszar (74, 13. Patrick Majcher), 10. Kamil Zieliński (46, 21. Łukasz Żegleń)