Wysoka porażka beniaminka [wideo]
autor: paulinusW sobotę piłkarki Olimpii Szczecin w drugiej kolejce Ekstraligi pań zmierzyły się na wyjeździe z Mitechem Żywiec. Beniaminek ze Szczecina otrzymał jeszcze surowszą lekcję niż tydzień temu z Mistrzem Polski. Do przerwy nic nie wskazywało na tak efektowne i przekonujące zwycięstwo żywczanek, ostatecznie podopieczne Natalii Niewolnej uległy rywalkom 1:7. Honorowe trafienie z rzutu karnego padło łupem Kornelii Okoniewskiej.
Premierowa część meczu toczyła się pod dyktando gospodyń, ale z kilku okazji strzeleckich na gola udało się zamienić jedną. W 30. minucie z dogrania Katarzyny Wnuk skorzystała Magdalena Chrzanowska, która uderzyła technicznie nie do obrony. W tej odsłonie potyczki miejscowe mogły podwyższyć prowadzenie, m.in. sytuacji sam na sam z bramkarką Olimpii nie wykorzystała Halina Półtorak. Bliska szczęścia była ponadto Krystyna Kuśnierz, która strzelała bezpośrednio z rzutu rożnego oraz Chrzanowska i Wnuk, których uderzenia z okolic 16 metra były niecelne.

Po wznowieniu gry Mitech całkowicie zdominował spotkanie. Były też piękne bramki, których łącznie gospodynie już w 63. minucie miały na koncie aż sześć! Trzy zdobyła Lucie Suskova, Słowaczka, która do klubu z Żywca dołączyła tego lata. Wreszcie skutecznie pod bramką szczecinianek zachowała się także Półtorak, a siódme trafienie - jak na kapitana przystało - dołożyła Wnuk. Tuż przed ustaleniem wyniku konfrontacji honorowe trafienie drużynie przyjezdnej zapewniła Kornelia Okoniewska.

TS Mitech Żywiec - Olimpia Szczecin 7-1 (1-0)
1:0 30' Chrzanowska,
2:0 46' Półtorak,
3:0 50' Półtorak,
4:0 52' Suskova,
5:0 55' Suskova,
6:0 63' Suskova,
6:1 76'Okoniewska, (k)
7:1 77'Wnuk

TS Mitech: Komosa - Droździk, K.Wiśniewska (77′ Cholewka), Rżany, Kuśnierz (62. Zegan), Wnuk, Chrzanowska, Żak (62. Sykorova), Suskova, P.Wiśniewska (77′ Rozmus), Półtorak.

Olimpia: Watychowicz - Niewolna, Szwed, Kędzierska, Preś, Lachman, Janik, Okoniewska, Michalska (53. Tarnowska), Cieśla (65. Trzcińska), Piekarek (86. Kita).