Wszyscy bili brawo Patrykowi
autor: start-szczecin.pl- On się pływacko rozwija szybciej niż można to przewidzieć, co dwa tygodnie jest znowu lepszy, nie ma aktualnie w Polsce na niego haka - to opinia Wojciecha Seidla, trenera kadry. Opinia o panu Patryku ze Szczecina.
Jedno jest pewne to znakomity pływak i niezły matematyczno - filozoficzny miłośnik literatury. Oto niebanalna wypowiedź: 'jeśli ktoś potrzebuje 3 x 7, proszę bardzo, siedem startów, siedem rekordów życiowych i siedem medali. Może jeszcze 3 x 5, pięć rekordów Polski, pięć złotych medali i pięć całusów po każdym wyścigu'.
autor: start-szczecin.plW Szczecinie autor słów PATRYK KARLIŃSKI (Start Szczecin, S1-10) podczas Letnich Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych był wspólnie z Oliwią Jabłońską bohaterem zawodów. Patryk wywalczył 7 medali: 5 złotych (100, 200, 400 m. stylem dowolnym, 50 i 100 m. stylem motylkowym) oraz 2 srebrne. Jeśli chodzi o czas, to na światowym poziomie jest wynik na 400 m. dowolnym. 4.16:71 jest aktualnie czwartym wynikiem na świecie. Z takim czasem można na Paraolimpiadzie powalczyć o podium.

- Nie będę przesadzał, ale jestem już koło międzynarodowego pudła, dosłownie o podium się ocieram. Uwielbiam to pływanie, te codzienne treningi, wstawanie o 5 rano i słuchanie hip hopu - czekam na Rio - tak krótko skomentował trzy szczecińskie 'super' dni Patryk Karliński.

Trener Grzegorz Musztafaga o zawodniku mówi krótko. - Jest przynajmniej na razie bardzo nieśmiały, to latający w wodzie facet, jeżeli będzie pracował tak dalej, to w Rio będzie medal, zawsze takie sukcesy czułem i przewidywałem, czarodziejem nie jestem, czuję dalej - przekonuje szkoleniowiec.

W Szczecinie wspominać się też będzie wyniki Oliwii Jabłońskiej (S1-10). Wrocławianka wygrała 50, 100 i 400 m. stylem dowolnym oraz 100 m. stylem motylkowym i 200 m. stylem zmiennym. Dzięki pani Jabłońskiej Start Wrocław zajął za Kazachstanem drugie miejsce drużynowo. Trzeci był Start Szczecin. Pływało 170 pływaków z 8 krajów (Niemcy, Kazachstan, Estonia, Litwa, Uzbekistan, Izrael, Meksyk i Polska).

Już w sierpniu w Holandii odbędą się Mistrzostwa Europy
. O młodych zawodnikach z wiarą w przyszłość mówi trener kadry. - Oliwia Jabłońska, Patryk Karliński, Patryk Biskup to jeszcze juniorzy. Na świecie, z roku na rok pływacy są coraz lepsi, dlatego my też takich potrzebujemy. Ja w nich w nich i w Joannę Mendak bardzo wierzę. Ponad 800 punktów to już znakomity wynik. Oni takie mogą mieć i będą mieli - mówi Wojciech Seidel, trener kadry.

Joanna Mendak (Start Białystok, S 11-13) zdobyła 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal, Patryk Biskup (Start Kalicz, S 1-10) wywalczył 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

Nieźle w Szczecinie zaprezentowała się Paulina Woźniak. Zawodniczka Startu Szczecin zdobyła złoto na 50 m. stylem klasycznym oraz srebrne medale na 50 m. i 100 m. klasycznym, 50 m. stylem motylkowym i 200 m. stylem zmiennym. Paulina wygrała ogólnopolską klasyfikację S9, druga w S5 była Natalia Grześ. Wśród panów w S7 złoto zdobył Piotr Mejsner, w S10 oczywiście Patryk Karliński.

Medale podczas Letnich Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób niepełnosprawnych wręczali m.in. Longin Komołowski - prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego i Jacek Ciochoń - wiceprezes Startu PZSN.
�r�d�o: start-szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: krab

Otwarte Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
data: 27-06-2014 - 29-06-2014
miejsce: pływalnia Floating Arena w Szczecinie

Zawody oficjalnie rozpoczynają się 26 czerwca, ale wówczas odbędzie się klasyfikacja medyczna zawodników. Początek zmagań sportowych zaplanowano na 27 czerwca na godzinę 15.45. To właśnie wtedy odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Bezpośrednio po niej, o godzinie 16.00 zawodnicy rozpoczną rywalizację. Tego dnia zostanie rozegranych łącznie 10 konkurencji pływackich.

Drugiego dnia – 28 czerwca br. (sobota), zawody pływackie rozpoczną się o godzinie 11.00. Podczas II bloku zawodów, zawodnicy będą rywalizować w 10 konkurencjach pływackich.

Trzeci blok zawodów, zostanie rozegrany 29 czerwca od godziny 10.00. W jego trakcie szczecińska publiczność będzie mogła oglądać zmagania pływaków aż w 11 konkurencjach.