Finały Bobolickiej Ligi Gminnej
autor: Krzysztof Cichomski - C80Na boisku Olimpia przy ul .Pocztowej 15 w Bobolicach odbyły się turnieje finałowe w ramach rozgrywek Bobolickiej Ligi Gminnej o Puchar Prezesa UKS Olimpia Bobolice.
Dwanaście dziecięcych zespołów piłkarskich rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych Młodzik (rocznik 2001i młodsi) oraz Orlik (rocznik 2003 i młodsi). W kategorii Młodzików pierwsze miejsce wywalczyła drużyna FC Realona (kapitan Michał Jakowiec). Drugie miejsce zajął zespół Kwadratowe Kapcie (kapitan Filip Kłos), trzecie Kremusie (kapitan Marcel Pańczyk, a kolejne LUKS Iskra/SP Kłanino (kapitan Nikola Kaszubowska), Olimpia (kapitan Nikodem Łoziak) i Murzyni (kpt. Kacper Czarnota). Najlepszym zawodnikiem został wybrany Konrad Płuciennik (Kapcie), najlepszym bramkarzem Filip Kłos (Kapcie), a najlepszym strzelcem zdobywca 17 bramek Emil Zakrzewski (Realona).
Wyróżniono najlepszych zawodnik w poszczególnych zespołach Nikodema Łoziaka, Michała Jakowca, Filipa Kłosa, Marcela Pańczyka i Kacpra Czarnotę.

Natomiast wśród Orlików pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajął zespół Mechanik Bobolice (kapitan Kacper Adamczyk). Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna Barcelona (kpt. Tymek Kinder). Trzecie miejsce zajęła drużyna Mongołki (kpt. Kamil Misztal), a na kolejnych AP Olimpia (kpt Patryk Szociński), LUKS Iskra/SP Kłanino (kpt. Marcel Walaszczyk), Olimpia (kpt. Dominika Kozińska). Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został wybrany Kacper Adamczyk (Mechanik), najlepszym bramkarzem Kacper Rewkowski (Barcelona), a najlepszym strzelcem zdobywca 31 bramek Marcel Wojcieszak (Mechanik).

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, a najlepsze puchary ufundowane przez Prezesa UKS Olimpia Bobolice Henryka Kowalskiego. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a wyróżnieni zawodnicy upominki. Organizatorzy dziękują osobom, które przyczyniły się do sprawnego przebiegu ligi, a szczególnie młodym wolontariuszom z UKS Olimpia Bobolice.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Olimpia Bobolice - sponsor Energa.
�r�d�o: Henryk Kowalski

relacjďż˝ dodaďż˝: henryk133

data: 16-06-2014 - 18-06-2014
miejsce: boisko Olimpii, przy ul. Pocztowej 15