Kotwica wygrywa w Rzeszowie!
autor: UltrasGryfinoKotwica Kołobrzeg wygrała Rzeszowie 1:0 w rewanżowym meczu barażowym o awans do II ligi. Bramkę na wagę awansu do dalszej rundy w 90 minucie zdobył Krzysztof Biegański. W drugiej minucie meczu przyjezdni stworzyli sobie sytuację, lecz dośrodkowanie z rzutu rożnego Rydzaka złapał golkiper miejscowych Pietryka. W odpowiedzi na bramkę Szybki groźnie strzelał Świechowski, ale na szczęście spudłował. Swoje szanse na zdobycie bramek dla rzeszowian mieli jeszcze Sękowski i Ogrodnik. Na szczęściu na posterunku był bramkarz z Kołobrzegu. Pod koniec pierwszej połowy kołobrzeżanie mieli rzut wolny, ale Rydzak trafił w mur.
W drugiej połowie gra wyrównała się. W 63 minucie piłkarze Resovii mogli prowadzić 1:0, jednak w sytuacji na sam lepszy okazał się Szybka. Kapitan Kotwicy dostał piłkę i ruszył z akcją. Wtedy to zawodnik gospodarzy sfaulował go, za co dostał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

Od czerwonego kartonika dla Resovii wzrosła przewaga zespołu znad morza. W 68 minucie Bejuk podał futbolówkę Biegańskiemu, ubiegł go jednak Pietryka. Po 11 minutach oba zespoły grały już w osłabieniu. Drugą żółtą kartką został ukarany Danilczyk. Pod koniec miejscowi mogli zdobyć bramkę i wygrać mecz, jednak strzał Konrada Domonia okazał się zbyt słaby dla golkipera Kotwicy.

W 87 minucie piłkarze prowadzeni przez Wiesława Bańkosza grali w dziewiątkę, czerwony kartonik za niesportowe zachowanie dostał Poznański i można było sądzić, że Resovię dzielą minuty od finału. Nic bardziej mylnego. W 90 minucie Bejuk dośrodkował na głowę Biegańskiego, a ten pokonał z bliska Pietrykę. Po chwili sędzia zakończył ten pojedynek. Kotwica Kołobrzeg awansowała do finału, w którym zmierzy się z Ursusem Warszawa.

0:1 - Krzysztof Biegański 90'

Resovia: 82. Marcin Pietryka - 23. Sebastian Fedan, 2. Łukasz Sękowski, 13. Andrij Nikanowycz, 20. Piotr Krawczyk - 33. Sebastian Dziedzic, 8. Konrad Domoń, 14. Szymon Kaliniec, 18. Mateusz Świechowski, 7. Michał Ogrodnik (71, 29. Kacper Rop) - 45. Przemysław Pyrdek

Kotwica: 25. Cezary Szybka - 3. Kacper Chruściński, 18. Jakub Poznański, 28. Paweł Szutenberg, 11. Łukasz Cebulski - 10. Tomasz Rydzak, 93. Patryk Pietras, 8. Michał Danilczyk, 91. Dawid Ambroziak (62, 17. Tomasz Bejuk), 7. Patryk Skórecki - 99. Krzysztof Biegański (90, 6. Daniel Kokosiński)

żółte kartki:

czerwone kartki: Mateusz Świechowski (63. minuta, Resovia, za drugą żółtą) - Michał Danilczyk (80. minuta, Kotwica, za drugą żółtą), Jakub Poznański (87. minuta, Kotwica, za niesportowe zachowanie)
ďż˝rďż˝dďż˝o: mkpkotwica.pl/własne

Baraż o II ligę (2013/14)
Resovia Rzeszów Kotwica Kołobrzeg
0 1
18-06-2014 17:00

żółte kartki: Świechowski, Fedan, Sękowski, Krawczyk, Rop (Resovia)/ Danilczyk, Biegański (Kotwica)

Dane pomogli uzupełnić: Rolnik2012, Bengoro - dziękujemy

Wygrana w Rzeszowie, gramy dalej! (Rolnik2012)